Wiadomości: Powrót [spoiler] w Spider-Man II #5

Powrót [spoiler] w Spider-Man II #5

2017-12-31 14:56:00 - Rodzyn - źródło: CBR

W piątym i zarazem ostatnim numerze miniserii Spider-Men II nastąpił powrót, którego nikt się nie spodziewał. Co nastąpiło i jakie mogą być tego konsekwencje, przeczytacie w rozwinięciu newsa. 

Końcówka miniserii Spider-Men sprzed paru lat pokazała nam Petera Parkera zaskoczonego tym, co odkrył w wyszukiwarce po wpisaniu frazy "Miles Morales" gdy wrócił do swojego świata po przygodzie w uniwersum Ultimate i spotkaniu tam swojego odpowiednika. Miniseria Spider-Men II miała nam dać odpowiedź na to, co bohater wtedy zobaczył. Odpowiedź, która padła już na łamach pierwszych numerów miniserii nie była zbyt satysfakcjonująca: Peter nic nie znalazł, żadnego śladu kogokolwiek o nazwisku Miles Morales. 

Kolejne numery tego tytułu pokazały jednak, że ktoś taki istnieje i to o wiele dłużej niż Miles, którego dotąd znaliśmy. Miles Morales świata 616 był przestępcą, którego los na początku jego kariery złączył go z Wilsonem Fiskiem. To on pomógł Kingpinowi wspiąć się na szczyt. W pewnym jednak momencie poznał kobietę o imieniu Barbara, dla której postanowił zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i odsunął się w cień. Po śmierci kobiety nie mógł się z tym pogodzić i za sprawą Kingpina zainteresował się podróżami do innych wymiarów, by w ten sposób móc znowu zobaczyć Barbarę. Miles wynajął Taskmastera by ten odnalazł odpowiednią rzeczywistość i w końcu mimo pewnych przeszkód ze strony dwóch Spider-Manów, przeniósł się do innego wymiaru.

Tym oto sposobem Miles Morales trafił do świata, który bez cienia wątpliwości jest dawnym Ultimate Universe. Mężczyzna widzi w akcji Spider-Mana, Spider-Woman, Thora, Kapitan Amerykę, Hulka, Giant Mana, Human Torch i tamtejszą Riri Williams. Spotyka także poszukiwaną przez siebie Barbarę.


Jest to pewne mrugnięcie okiem do czytelnika, wielu fanów uznało koniec Uniwersum Ultimate za zły ruch ze strony Marvela, mimo iż wydawnictwo nie miało na niego za wiele nowych i dobrych pomysłów. Pozostałości po nim, jak chociażby Miles Morales czy Jimmy Hudson trafili do głównej rzeczywistości Marvela. Pytanie teraz, czy postaci te ponownie tam wrócą.

Miles na łamach miniserii przeżywa także pewien kryzys tożsamości. Nie wie, czy powinien dalej działać jako Spider-Man. Do takich przemyśleć po części zmusza go sam Peter, który nie chce by ciężar bycia Spider-Manem spoczywał na kimś tak młodym, wiedząc jak wiele cierpienia przyniosło to jemu samemu. Czy Miles pozostanie bohaterem, czy zmieni swoją superbohaterską tożsamość, czy może też wróci do swojego dawnego domu, uniwersum Ultimate, tego dowiemy się prawdopodobnie w kolejnych numerach jego regularnej serii, z której już wkrótce z roli scenarzysty odejdzie Brian Michael Bendis. 

Sprawdź także:

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.