Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #8

Ultimate Spider-Man #8

Ultimate Spider-Man #8

"Working Stiff"

Postacie
Cytat

Spider-Man do Shockera: "Who are you supposed to be? The Vibrator?"

Streszczenie

Spider-Man powstrzymuje Shockera, który próbował obrabować konwój z pieniędzmi. Jeden ze strażników w obawie o swoje życie chce oddać pająkowi przewożone pieniądze, ten jednak nie zamierza ich przyjąć i odlatuje na pajęczynie.

W szkolnej bibliotece Peter podsłuchuje rozmowę Konga z trójką pozostałych uczniów o szansie zarobienia łatwej kasy. Jedna z gazet oferuje spore pieniądze za zdjęcia Spider-Mana.

W jednej z bocznych alejek Peterowi ciężko uwierzyć w to co właśnie robi. Pozuje do postawionego na śmietniku aparatu, gdyż potrzebuje pieniędzy oferowanych za zdjęcia.

W recepcji Daily Bugle Peter zostaje skierowany do biura Joe Robertsona. Na piętrze w głównej sali redakcji Peter jest świadkiem kłótni J. Jonah Jamesona z Robertsonem i Urichem o artykuł na temat potwora w systemie kanalizacyjnym, o którym J.J.J nie chce słyszeć. Obchodzi go tylko Spider-Man. Robertson tłumaczy, że póki co nie mają nic na temat pająka. W tym momencie Peter bez słowa podsuwa pod jego nos swoje zdjęcia. Trzej mężczyźni milczą ze zdziwienia. Peter przedstawia się Jamesonowi zapewniając go, że zdjęcia są prawdziwe i zrobił je w szkole, w której ostatnio widziano Spidera. Jonah oferuje Peterowi pięćdziesiąt dolarów za zdjęcia. W tym czasie Betty Brant wpada w furię, siedząc przed komputerem i zajmując się edycją strony internetowej Bugle'a. Peter wie w czym problem i tłumaczy jej jak to naprawić. Dziewczyna nie wie co powiedzieć, więc Parker sam naprawia błąd w kodzie strony. Jameson widząc umiejętności chłopaka pyta się, czy potrzebuje pracy. Peter nie może w to uwierzyć. Jonah mówi mu, że będzie przychodzić tu po szkole i zajmować się stroną internetową gazety, ale musi zacząć od teraz, gdyż nie chce więcej słyszeć o tym problemie. Chłopak mówi, że musi w takim razie zadzwonić do swojej ciotki. May chce rozmawiać z Jamesonem, ten tylko ciężko wzdycha, wsłuchując się w słuchawkę telefonu. Po zakończeniu rozmowy ostrzega Petera, że jeśli jeszcze raz wywinie mu taki numer, to wyrzuci go za okno.

Spider-Man sunie na swojej sieci wprost do miejsca, z którego słyszał wzywanie o pomoc. Po wejściu do budynku staje twarzą w twarz z mordercą swojego wujka, który celuje do niego z broni. Pada strzał. Peter chwyta się za klatkę piersiową, gdy nagle słyszy glos za sobą. Odwraca się i widzi postrzelonego Bena. Peter wyrywa się z koszmarnego snu krzycząc na całe gardło. Do pokoju wbiega May i próbuje go uspokoić. Peter ze łzami w oczach wykrzykuje, że nie mógł temu zapobiec, po czym kuli się w ramionach ciotki.

W szkole Peter nie zwraca uwagi na temat prowadzonej lekcji, tylko skupia swe myśli na czymś innym. W redakcji Bugle'a Parker wchodzi do bazy danych gazety i wpisuje tam dane mordercy Bena, które zapamiętał z jego prawda jazdy. W wyniku wyszukiwania pojawia się informacja o zatrzymaniu mafijnych przestępców. Na załączonym zdjęciu wśród zatrzymanych osób jest też zabójca Bena. Jako drugi wynik pojawia się całe drzewo powiązań między oprychami autorstwa Bena Uricha. Peter w końcu dochodzi do Wilsona Fiska - Kingpina. Chłopak zagaduje Robertsona na temat Kingpina. Jak zauważył, jest pełno informacji wskazujących, że Fisk rządzi całą przestępczością zorganizowaną, więc dlaczego nikt go jeszcze nie aresztował, albo dlaczego reporterzy nie ujawnili wszystkich jego powiązań? Joe wyjaśnia, że gdy próbowali, Fisk wykupił ich udziały. Poza tym jest teoria, w myśl której nawet jeśli federalni zamknęliby Fiska, na jego miejsce pojawiłby się nowy Kingpin, więc lepiej zostawić to takim, jakie jest. Peter ze złością spogląda na monitor komputera mówiąc, że zobaczy, czy teoria Robertsona jest prawdziwa.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.