Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #7

Ultimate Spider-Man #7

Postacie
Cytat

Spider-Man: "You put the gun away and you stop with the smokin fingers!" po czym chwyta Goblina i kontynuuje: "What part of ‘stop with the smokin fingers’ don't you understand?"

Streszczenie

Goblin trzyma Spider-Mana lecąc z nim nad ziemią i powtarzając niewyraźnie jego nazwisko. Nagle rzuca nim w stronę budynków pod nimi. Wszyscy uczniowie zebrani przed szkołą przyglądają się całej walce. Peter panikuje, obawia się, że to jego koniec. W ostatniej chwili wpada na pomysł, aby użyć swojego nowostworzonego kleju. Wystrzeliwuje kilka serii pajęczyny, tworząc z niej siatkę rozwieszoną między dwoma budynkami. Zgodnie z prawami fizyki, po wpadnięciu w nią zostaje wystrzelony z powrotem w górę. Stwór przygląda się z pobliskiego dachu, po czym leci w stronę uczniów znajdujących się przed szkołą. Spider-Man po raz kolejny postanawia skorzystać ze swojej pajęczyny. Wystrzeliwuje ją w zbiornik z wodą umieszczony na dachu jednego z budynków i trzymając jej drugi koniec przemieszcza się ruchem wahadłowym. Korzystając z uzyskanej prędkości uderza w nadlatującego Goblina. Obaj znajdują się w powietrzu, a Peter próbuje zadać kolejne ciosy swemu oponentowi. Ten chwyta go za głowę i ciska o dach pobliskiego budynku. Do walczących podlatują dwa wojskowe helikoptery. Spider wystrzeliwuje pajęczynę w stronę Goblina, któremu udaje się zrobić unik, a dwie strugi pajęczyny trafiają w szybę helikoptera ograniczając widoczność pilotowi. Stwór ucieka na most, Peter próbuje go zatrzymać, chwytając go pajęczyną. Okazuje się, że ściana, do której przyczepiony jest Parker, nie wytrzymuje próby sił i chłopak zostaje pociągnięty przez Goblina. Ten zauważa "pasażera na gapę" i szybko zrzuca swoją płachtę, do której był przyczepiony pająk. Peter ratuje się przed wpadnięciem do wody za pomocą pajęczyny i szybko wraca na most uratować żołnierzy znajdujących się w helikopterach przed Zielonym Goblinem. Stwór szykuje się już do rzucenia swoimi pociskami w żołnierza celującego do niego z helikoptera. Spider-Man chwyta potwora za ręce i próbuje dowiedzieć się, o co mu chodzi. Żołnierz jest gotowy do strzału. Peter wyczuwa dziwne mrowienie i szybko odskakuje na bok. Kule trafiają w klatkę piersiową Goblina. To tylko rozłościło go jeszcze bardziej. Drugi helikopter zachodzi go od tyłu i kolejna seria trafia do celu. Potwór ledwo stoi na nogach. Spider krzyczy, aby zaprzestać ostrzału. Goblin wykrzykuje nazwisko Petera po czym rzuca się na niego. Spider odskakuje na bok, a Zielony Goblin wpada do rzeki i znika w jej głębinach. Spider-Man próbuje wyjaśnić żołnierzom, że skoczy na dół i spróbuje go wydostać z wody. Ci jednak karzą mu się poddać i chcą go aresztować. Peter nalega, że muszą uratować Goblina. Żołnierz każe mu się nie ruszać. Pajęczy zmysł znowu daje o sobie znać, po czym padają strzały z karabinu. Peter unika strzałów wykonując akrobatyczne ewolucje i zeskakuje z mostu gubiąc swoich prześladowców.

Wieczorem strażacy wyprowadzają ze szkoły lekko poobijanego Petera, mając nadzieję, że to już ostatni uczeń uwięziony pod gruzami. Mary Jane rzuca się z radości na swojego przyjaciela. Lekarz zaleca ostrożność, gdyż chłopak może mieć złamane żebra. Flash i Kong wypytują się Petera o to, czy widział Spider-Mana i Goblina. Ten zaprzecza mówiąc, że cały czas siedział przygnieciony jakimiś rzeczami. Policjant informuje, że cokolwiek to było, zginęło. Harry oznajmia, że to jego ojciec. Zapada cisza i wszystkie spojrzenia padają na Osborna. Ten dodaje, że jego ojciec nie zginął podczas wybuchu w laboratorium, tylko przemienił się w to coś, co zaatakowało szkołę. Kong mówi, że to na pewno był Hulk, a nie jego ojciec. Harry jednak wie, co widział. Jego ojciec zamienił się w tego zielonego stwora z jakiegoś konkretnego celu, a później zabił jego matkę, spalił dom i teraz próbował zabić również jego. Policjant postanawia zabrać Harry’ego na posterunek. Ciotka May przyjeżdża na miejsce wraz z matką Mary Jane, szczęśliwe, że nic się nie stało ich podopiecznym. Peter spogląda na Harry’ego wsiadającego do radiowozu i zastanawia się, czy powinien powiedzieć mu prawdę, że jeśli to był jego ojciec, to był tutaj po to, aby zabić Petera. A może ich obu? Lecz po co miałby zabijać ich obu? Czy to, co stało się z Normanem miało coś wspólnego z tym, co stało się z Peterem? Te wszystkie pytania pozostają bez odpowiedzi, ale to nie ma już znaczenia. To koniec. Parker spogląda w stronę mostu.

Na moście pełno policyjnych wozów, helikopterów i motorówek przeszukujących cały teren w poszukiwaniu Goblina. W miejscu gdzie potwór wpadł do wody wyłania się kilka bąbelków powietrza.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.