Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #39

Ultimate Spider-Man #39

Ultimate Spider-Man #39

"Therapy (Man-To-Man)"

Postacie
Cytat

Curt Conners: "Your father was a genius and an admirable man of science. But now, looking at all the end results of his experiments, seeing the door they opened and where we are now, it looks like he might have been the architect, the pioneer, of this horrible decade of genetic nightmares."
Peter Parker: "How could you say that?!! My father was trying to cure cancer!!"
Curt Conners: "Yeah, well... Einstein wasn't trying to invent the atomic bomb. Just kind of worked out that way."

Streszczenie

Jedna z nowojorskich restauracji. Nick Fury kończy jeść kolację, kiedy dostaje meldunek o osobie posiadającej nadludzkie moce znajdującej się w jego pobliżu. Poznając jej tożsamość, decyduje się zająć sprawą sam. Wychodzi z restauracji, zmierza do zaułku i naciska guzik na swoim zegarku. Następuje błysk światła i po chwili ze ściany spada do kontenera Peter Parker. Fury mówi chłopakowi, że chwilowo zneutralizował jego zdolności, i pyta się go, dlaczego go śledzi. Ten mówi, że chce, aby Nick odebrał mu jego moce, ponieważ już ich nie chce i pragnie na powrót mieć normalne życie. Generał nie zgadza się i pyta, co się stało. Peter opowiada o walce z Venomem i jej zakończeniu. Fury łączy się Sharon Carter, która bada sprawę czarnego potwora w Queens, i mówi jej, że Parker już się nim zajął. Peter mówi, że chyba zabił Eddiego, ale Fury uważa, że jeżeli nie ma jego ciała, to on jest zdania, że tak się nie stało. Mówi chłopakowi, że każdemu może się zdarzyć ciężki dzień i jeżeli uważa, że to, co dziś zrobił, pomogło komuś, to znaczy, że spisał się dobrze. Parker przypomina Fury’emu, iż powiedział mu, że ponieważ jest wytworem nielegalnych eksperymentów, uwięzi go w Triskelionie, kiedy skończy osiemnaście lat. [Ultimate Spider-Man #27] Nick odpowiada, że chłopak go źle zrozumiał: kiedy Peter będzie pełnoletni, będzie chciał go wcielić do Ultimates. Powtarza, że nie ma zamiaru odbierać mu jego mocy i jeżeli w tej chwili bycie Spider-Manem nie sprawia mu przyjemności, to powinien zostawić to na jakiś czas i odpocząć od tego, a nie rezygnować na zawsze. Uważa też, że to nie jego wina, iż ktoś sam na siebie sprowadza nieszczęście, jak to zrobił Eddie Brock. Peter pyta się generała, jak zginęli jego rodzice. Ten mówi, że nie wie, ponieważ dziesięć lat temu, kiedy się to stało, studiował w Indiach. Mówi mu, że jego rodzice też zginęli, kiedy był dzieckiem, i rozumie go. Radzi Parkerowi, aby wrócił do domu i odpoczął, a jeżeli następnym razem będzie chciał z nim porozmawiać, to niech mu da znać, a nie śledzi go.

Peter postanawia odwiedzić akademik Eddiego, aby przekonać się, że on naprawdę zginął. Tam współlokator Brocka mówi, że Parker musiał się z nim minąć, ponieważ wszystkie jego rzeczy zniknęły i zapewne się wyprowadził. Zaskoczony Peter pyta się studenta, czy widział osobiście Eddiego, ale ten stwierdza, że kiedy wrócił, pokój był już opróżniony. Dodaje, że nie będzie mu go brakować, ponieważ Brock był kłamcą i zawsze odbijało mu, kiedy jakaś dziewczyna dawała mu kosza, czyli za każdym razem, kiedy próbował jakąś poderwać.

Peter idzie do uniwersyteckiego laboratorium i znajduje tam doktora Curta Connersa opróżniającego butelkę alkoholu. Ten mówi chłopakowi, że wie, kim jest, i domyśla się, że to jego widział w telewizji w stroju, który wynalazł jego ojciec i ojciec Eddiego. Przypomina sobie, że już kiedyś się spotkali [Ultimate Marvel Team-Up #10], kiedy Spider-Man pomógł mu po jego przemianie w jaszczuropodobnego stwora. Kiedy słyszy, że Parker nikomu o tym nie powiedział, Conners mówi, że on również zachowa jego podwójną tożsamość w tajemnicy. Opowiada, że wszystkie próbki stroju zniknęły i wcześniej myślał, że to właśnie Peter je zabrał, ale skoro on również jest zaskoczony ich brakiem, to będzie musiał porozmawiać z Brockiem. Parker mówi, że Eddie wcześniej też założył strój i wydaje mu się, że zginął, ale nie jest tego pewny. Doktor uważa, że jeżeli rzeczywiście nie żyje, to jest to kolejny znak, że ludzie nie powinni mieszać się w procesy natury i udoskonalać się, ponieważ, jak do tej pory, nikomu nie przyniosło to szczęścia. Dodaje, że Richard Parker był wspaniałym naukowcem, ale patrząc teraz na jego pracę, zastanawia się, czy to nie przez niego powstają obecnie różne genetyczne monstra. Peter nie zgadza się, mówiąc, że jego ojciec chciał odkryć lekarstwo na raka, ale Conners przypomina mu, że Albert Einstein również nie myślał o stworzeniu bomby atomowej, a to właśnie wyniknęło z jego pracy. Doktor zasypia, a Peter wychodzi na dach. Tam odzywa się jego pajęczy zmysł. Myśląc, że to Eddie, chłopak prosi, aby się pokazał i mówi, że czuje się odpowiedzialny za to, co się stało. Nikt jednak mu nie odpowiada.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.