Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #123

Ultimate Spider-Man #123

Ultimate Spider-Man #123

"War Of The Symbiotes" - part 1

Postacie
Zapowiedź

W pierwszej części historii, która adaptuje i rozszerza fabułę gry koputerowej "Ultimate Spider-Man", Venom powraca, by sprawiać kłopoty naszemu bohaterowi. Być może Silver Sable i jej Wild Pack mu pomogą, pod warunkiem, że nie mają innych planów.

Cytat

Chen: "Mister Brock, can we have a word?"
Venom: "Hhuunggrryy!"
Chen: "Well, technically that was a word."

Streszczenie

Na ławce w parku siedzi młody blond-włosy mężczyzna. Przysiada się do niego staruszka. Chłopak mówi, że nazywa się Eddie Brock i jest głodny. Zaczyna opowiadać, że jeszcze kilka miesięcy temu był studentem, a teraz nie ma gdzie mieszkać. Wyjaśnia, że wszystkiemu jest winna żywa substancja wynaleziona przez jego ojca, która miała być lekiem na raka, ale okazała się pasożytem, który połączył się z Eddiem. Symbiont zmienił go w super-istotę zwaną Venomem i doprowadził do jego walki ze Spider-Manem. Tu Eddie wtrąca, że wie, kim on naprawdę jest – to Peter Parker, licealista, którego ojciec pracował w przeszłości z Edwardem Brockiem seniorem. Walka Venoma ze Spider-Manem nie zakończyła się dobrze dla tego pierwszego. Eddie wspomina, że pamięta porażenie prądem i eksplozję, po której myślał, że zginął. Obudził się jednak w parku, głodny, i kiedy zauważył biegnącą dziewczynę, jego symbiont pożarł ją. Brock opowiada kolejnej kobiecie, która się do niego przysiadła, że od tamtej pory jego życie zmieniło się. Czuł, jakby w jego ciele były dwa umysły: ten symbionta, który jest ciągle głodny i zmusza Eddiego do pochłaniania kolejnych ludzi, oraz jego własny, który ma nadzieję, że w końcu ktoś go powstrzyma. Nic takiego jednak nie następowało, aż wreszcie pewnego dnia Brock trafił w miejsce, w którym Spider-Man walczył z Rhino. W tym momencie jego cały ból ustąpił, ale Eddie rozumiał, że to dzięki bliskości Parkera, z którym wcześniej symbiont był zespolony. Czuł, że pasożyt znów chciał się zbliżyć do Spider-Mana, ale Brock nie wiedział, czy chce go zabić, czy znów się z nim połączyć. Z powodu obecności policji i armii postanowił nic nie robić, a Peter w tym czasie znokautował Rhino i oddalił się. Po tym wydarzeniu Eddie próbował dowiedzieć się czegoś o sobie i swoim obecnym stanie, ale zorientował się, że nie ma dostatecznej wiedzy, a ponieważ jest jedyny w swoim rodzaju, nie mógł również znaleźć informacji o podobnych przypadkach.

 

Brock nie wiedział, że jego tropem podążali Wild Pack pod przywództwem Silver Sable, która została wynajęta, aby zdobyć symbiont. Najemnicy znaleźli go w miejscu, gdzie wcześniej walczyli Spider-Man i Rhino, otoczyli go i kazali mu się poddać. Eddie zmienił się jednak w Venoma i ruszył do ataku. Wild Pack otworzyli ogień i na chwilę go unieruchomili, ale Brock chwycił kontener na śmieci i cisnął nim w przeciwników. Mimo ostrzeżeń Silver Sable jej podwładni pozwolili zbliżyć się Venomowi do siebie, przez co stracili przewagę. Eddie zaczął chwytać ich mackami wytwarzanymi przez symbiont i rozrzucać dookoła, aż wreszcie sama Silver wkroczyła do akcji i szybkim strzałem zwróciła uwagę Venoma na siebie, odciążając swoich ludzi. Brock ruszył w jej kierunku i unikając kolejnych strumieni energii, w końcu dopadł do Sable, po czym rzucił ją na stojącą niedaleko taksówkę. W międzyczasie pozostali członkowie Wild Pack podnieśli się po ataku Venoma i zaczęli pomagać Silver, próbując ustrzelić Eddiego, więc ten zdecydował się wycofać i kilkoma długimi susami zostawił przeciwników w tyle.

 

Brock mówi dwóm słuchającym go dziewczynom, że walki z super-bohaterami i polującymi na niego najemnikami to była wtedy dla niego nowość, dlatego nie szło mu w tych starciach dobrze. Ale pamięta, że kiedy znajdował się blisko Petera Parkera, czuł się tak dobrze, jak nigdy wcześniej. Nie wie, czy od tego momentu minęły tygodnie, czy miesiące, ale pewnego dnia, kiedy przechodził koło muzeum, znów poczuł się podobnie. Wiedział, że Spider-Man jest blisko i rzeczywiście, chłopak razem z resztą swojej klasy był tam właśnie na wycieczce szkolnej. Z powodu bliskości symbiontu, pajęczy zmysł Petera dokuczał mu jak nigdy wcześniej, ale on nie wiedział, dlaczego się tak dzieje. Tymczasem Eddie próbował dostać się do muzeum, ale strażnicy nie chcieli wpuścić wyglądającego jak żebrak młodego człowieka. Podczas szamotaniny Brock zmienił się w Venoma i po chwili wskoczył przez okno do jednej z sal, w którą właśnie odwiedzała wycieczka. Peter szybko przebrał się w swój kostium i już jako Spider-Man stanął do walki z przeciwnikiem. Był zaskoczony, ponieważ myślał, że Eddie nie żyje, i unikając jego ciosów, obiecał, że postara się mu pomóc. Jednocześnie nie miał zamiaru pozwolić, aby komuś coś się stało i odgrodził Mary Jane i pozostałych licealistów siecią od pola walki. Koncentrując się znów na Venomie, oślepił go pajęczyną, a potem ciosem pięścią posłał go w jeden z posągów. Brock próbował schwytać Spider-Mana mackami, a ponieważ jego przeciwnik wciąż nie mógł się całkowicie skoncentrować z powodu bólu głowy spowodowanego bardzo mocną sygnalizacją pajęczego umysłu, w końcu złapał go za nogę i wyskoczył z nim przez okno na ulicę. Tam już miał pożreć Parkera, kiedy został trafiony laserami przez Silver Sable i resztę Wild Pack. Osłabiony i powalony na ziemię Eddie widział, jak najemniczka celuje do niego, aby zakończyć walkę…

 

Mężczyzna słuchający opowieści przerywa Brockowi i pyta się, czy to rzeczywiście on był tym potworem w muzeum, o którym mówiono w telewizji. Eddie zmienia się w Venoma i pożera nieszczęśnika, po czym wraca do ludzkiej postaci i czeka na kolejnego słuchacza, aby móc kontynuować swoją historię.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #123 Ultimate Spider-Man #123

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.