Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #102

X-Force #102

X-Force #102

"Games Without Frontiers" - part 1

Postacie
Cytat

Pete Wisdom: "Ooops. Dissection lab go boom"
Alastair Stuart: "That Wisdom, was a terrorist act"

Streszczenie

Pół roku temu, gdy mutanci stracili swą moc... Pete Wisdom wychodzi z baru, w którym kelnerka starała się go poderwać, zaś na zewnątrz czeka nań Alistaire Stuart. Pragnie dowiedzieć się co zamierza Wisdom, który dziwnie przycichł od czasu wydarzeń z Black Air [Excalibur - Kumos]. Podejrzewa, że Wisdom ma jakieś plany, choć ten zapewnia że jest inaczej i odpoczywa w Kornwalii. Stuart pyta czemu wciąz nosi opaskę na oku, skoro jego wzrok jest w porządku, a w odpowiedzi dowiaduje się iż dzięki temu dziewczyny wpadają Wisdomowi w ramiona. Wisdom zapytany czy nie może siedzieć cicho w żadnym miejscu w którym się pojawi, jak Dagestan czy ostatnio Genosha [X-Force #94-95], oznajmia iż wszędzie gdzie się udaje natrafia na jakieś tajemnice. Na przykład nieopodal miejsca gdzie się znajdują, jest dawny rządowy bunkier przeciwatomowy, będący tak naprawdę miejscem gdzie Black Air od 1899 przeprowadzało eksperymenty na schwytanych obcych, później zaś mutantach. Jak zauważa Wisdom gdyby był szefem WHO wiedziałby o tym i z pewnością coś uczynił. Mówiąc to patrzy na Stuarta, pytając się jednocześnie o godzinę. Punktualnie o północy bunkier eksploduje. Wisdom spogląda z niewinną miną na wściekłego Stuarta. Wisdom oznajmia, iż na świecie jest więcej osób, które mają dość brudnych gierek prowadzonych przez wywiady tego świata. I nie dadzą się zwodzić.


6 miesięcy później... Nad Miastem 53 w Rosji unosi się helikopter, spoglądając na rzeź mieszkańców dokonywanych przez dziwne istoty. Moskwa nie zamierza przysłać na pomoc wojska, bowiem miasto oficjalnie nie istnieje, a rząd zdaje się nie przejmować faktem iż istoty rozprzestrzeniając się zabiją wszystkich w regionie. Z dowodzącą obserwacją kobietą imieniem Walentyna kontaktuje się Pete Wisdom, którego wezwała na pomoc. Informuje go, iż na wolność wydostały się sztucznie wyhodowane istoty zaprogramowane tylko do jednego celu - zabijania i rozmnażania. Istoty hodowano w Mieście 53 za czasów ZSRR, na podstawie wykradzionych planów z USA. Wisdom mówi, iż sprowadził przyjaciół, po czym poleca Samowi atakować. Cannonball spada z góry, zaś na pokładzie pojazdu X-Force Wisdom udziela ostatnich instrukcji Jessemu, Warpathowi i Meltdown. Cannonball uderza w ziemię, powodując eksplozję która odrzuca potwory. Po chwili nieopodal lądują Meltdown wraz z Warpathem, który najwyraźniej nauczył się latać i zaczynają szukać ocalałych. Jesse kontaktuje się z Wisdomem przez radio, mówiąc mu aby się wycofał na bezpieczną odległość, bowiem zamierza zakłócić pole elektryczne w mieście. Tabby zostaje odcięta przez potwory, lecz przez radio Wisdom poleca się jej skoncentrować i wykorzystać to czego ją nauczył. Meltdown emituje ze swego ciała skoncentrowane wiązki energii, rażąc potwory. Nieopodal Warpath ratuje ocalałych zadając potworom ciosy, a Cannonball powala je swym polem. Wisdom informuje Jessego, iż oddalił się już na bezpieczną odległość, a wówczas emituje on swe pole rozrywając potwory na strzępy. Helikopter Wisdoma ląduje, a Sam proponuje aby wracać do San Francisco. Wisdom ma jednak inne plany. Przypomina, że kiedy się związali, Cannonball chciał odkryć mroczne tajemnice i zrobić coś pożytecznego. Dlatego powinni odkryć czym były istoty, zkórymi walczyli, czemu zostały zaprojektowane tak aby klonować się w błyskawiczny sposób. Pojawia się helikopter Walentyny, która dziękuje za pomoc i obiecuje dostarczyć Pete'owi niezbędne informacje.


San Francisco. Młoda dziewczyna czuje ze dzieje się z nią coś niedobrego. Skacze na przechodzącego przechodnia, a z jej oczu błyskają żółte promienie trafiając w przejeżdżający tramwaj. Krzyczy błagając pomocy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #102

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.