Avalon » Serie komiksowe » New Excalibur » New Excalibur #11

New Excalibur #11

New Excalibur #11

"The Last Days of Camelot" Part 2

Postacie
Zapowiedź

Wciąż goscimy razem z New Excalibur na dworze króla Artura, starając się uratować go przed zniszczeniem. Gościnnie Black Knight.

Cytat

Pete Wisdom: "You have plenty of experience with friend of yours going daft and believing they're possesed by Prince Valiant rejects?"
Percy w ciele Whitmana: "Sir, I believe I've permitted ye to have enough fun at mine expense. I may not know who this Prince Valiant ye speak of is, but I do recognize when I've been insulted"

Streszczenie

Excalibur stoją nad jeziorem, a Wisdom ma wyraźny problem z zaakceptowaniem faktu, iż Dane został opętany przez oryginalnego Black Knighta, który przybył z przeszłości w której Król Artur i Merlin zginęli, zaś miecz w kamieniu uległ zniszczeniu. Tylko Excalibur mogą odwrócić bieg tych zdarzeń, a w tym celu muszą wskoczyć do jeziora. Wisdom nie pojmuje, czemu grupa tak łatwo uwierzyła, że jest to jezioro, w którym żyje Pani Jeziora, otwierająca magiczny portal dla duszy Percy'ego aby wysłać ją w przyszłość, oraz dla ciał Excalibura aby wysłać ich w przeszłość. Cyniczne uwagi Wisdoma irytują Percy'ego, ktory kieruje w jego stronę miecz. Juggernaut powstrzymuje rycerza, podnosząc ciało Dane'a. TJ mówi Wisdomowi, iż przywykła do tego typu sytuacji, gdy należała do Exiles, zaś Dazzler apeluje do jego ducha przygody. Wściekły Wisdom oznajmia, iż musi użyć ostatecznego argumentu. Jako lider drużyny zabrania im wchodzić do jeziora. Zostaje wyśmiany, po czym Excalibur zanurzają się w jeziorze. Wściekły Wisdom spogląda na Sage, mówiąc, iż po za nim jest chyba jedyną inteligentną osobą w grupie, która nie dała się nabrać na nonsensy, po czym stwierdza, iż nie podoba mu się wyraz jej twarzy. Zostaje podcięty i ląduje w jeziorze. Podnosi się z wody w VI wieku i aby zachować twarz stwierdza, iż pomylił się pierwszy raz w życiu. Dane orientuje się, iż stracił miecz, wówczas stojący przed nim Percy już we własnej osobie wyjaśnia mu, iż w jednym czasie może istnieć tylko jeden miecz, dlatego też on nosi ostrze Black Knightów. Głos Pani Jeziora informuje go, że wraz z Excalibur wylądował na powrót w swym własnym ciele tuż przed strasznym dniem. Percy orientuje się, iż przybyli przed upadkiem Camelotu i rusza biegiem w stronę wzgórza, zza którego unosi się dym. Zamierza zapobiec zabiciu, Merlina, którego napastnicy zabili tuż przed atakiem na Camelot.


Merlin broni się przed olbrzymimi smokami, a Percy skacze mu na ratunek, tnąc bestię mieczem. Potwór zionie ogniem, a Percy upada z płonącym płaszczem. Dane widząc to, chwyta miecz Percy'ego i rusza do walki. Juggernaut biegnący z odsieczą dostaje cios ogonem i zostaje rzucony w powietrze. Widząc to Wisdom usiłuje wydać rozkazy, lecz ubiega go Brian dowodzący drużyną. Rozzłoszczony Wisdom rusza z pomocą TJ. Sage analizując sytuację, stwierdza, iż nie walczą z normalnymi smokami. Merlin, pod osłoną Dazzler, przyznaje jej rację, zwracając się do niej po imieniu, co tłumaczy stwierdzeniem, iż wie wszystko, bowiem jest Merlinem. Odstrasza smoki swą laską, lecz Percy stwierdza, że wrócą w większej liczbie. Gdy Dane pyta czy wszystko w porządku, otrzymuje od niego cios za to, iż dotknął jego miecza bez pozwolenia. Wisdom utwierdza się w swej wcześniejszej opinii, iż ma do czynienia z wariatem.


Na dworze w Camelot Percy zdał Arturowi relację ze swej podróży. Król zadziwia go, stwierdzając, iż urządzi ucztę, aby powitać tych, którzy mają być zbawcami Camelot, nie przejmując się ostrzeżeniami Percy'ego iż atak nadejdzie w ciągu dwudziestu czterech godzin. Wita New Excalibur na swym dworze, wysyłając zwiadowców, aby odkryli jaskinię potężnych smoków, bowiem miejsce to pozostaje zagadką nawet dla Merlina. Podczas uczty TJ pociesza Caina, który stwierdza, iż odczuł wyraźnie utratę mocy spowodowaną brakiem cyttoraka. Przy okazji okazuje się, iż Talia jest nieco zazdrosna o Dazzler, w którą Cain się wpatruje. Brian patrzy na Mordreda i Ginewrę, nie zamierzając jednak mówić Arturowi o mającej nadejść ich zdradzie, bowiem zmieniłby historię. Zapytana przez niego Nocturne, wyjaśnia, iż gdy była z Exiles, zasada ta ich nie obowiązywała. Następnie Brian rozmawia z Dane'm, którego niepokoi zachowanie Percy'ego, związane z mieczem. Rozważa czy nie zwrócić się do Merlina z prośbą o pomoc, bowiem wydaje mu się iż z jego przodkiem coś jest nie tak. Wisdom zabawia Sage rozmową, ta jednak stwierdza, iż przejrzała jego plan, a pojenie jej winem w nadziei uwiedzenia nie przyniesie skutku. Dazzler zabawia żartami Artura, lecz Merlin na stronie zauważa, iż króla wbrew temu co okazuje, martwią słowa Percy'ego. Czarodziej wyczuwa nagle, iż jeden ze zwiadowców powraca, odkrywszy smoczą jaskinię. Nie ma jednak powodów do radości, bowiem koń wiezie potwornie okaleczone ciało.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Excalibur #11 New Excalibur #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.