Avalon » Serie komiksowe » Nextwave: Agents of H.A.T.E. » Nextwave: Agents of H.A.T.E. #10

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #10

Postacie
Zapowiedź

To jest seria, którą czytają wszyscy piękni i mądrzy ludzie. Chcesz być cool - czytaj Nextwave! Civil War jest dla dzieci!

Cytat

Monica: "Aaron! I said no killing!"
Aaron: "I am not killing. I am sending them to their fleshy heaven."

Streszczenie

Członkowie The Vestry otaczają Aarona Stacka i każą przysiąc posłuszeństwo Bogu albo obiją mu twarz. Ten odpowiada, że jako robot nie uznaje Boga, który zwymiotuje, kiedy zobaczy, co Aaron zrobił ze swoimi przeciwnikami. Mówiąc to, wysuwa z palców różnego rodzaju ostre, tnące i siekające narzędzia. Vestry rzucają się na niego, ale Stack unosi się do góry unikając ataku i wracając na dół zaczyna kroić wysłanników Beyond Corporation. Monica przypomina mu, że miał nikogo nie zabijać, ale okazuje się, że Vestry to brokułowi ludzie ubrani w kostiumy. Rambeau leci w stronę odwróconego zamku wściekła, że Number None chciał oszukać jej drużynę, ale zostaje zatrzymana przez członków The Surgery, którzy planują usunąć jej mózg. Kapitan chwyta jednego z nich, urywa mu głowę i wyciska jego olej wprost na szefów Beyond Corporation. Number None stwierdza, że ta zniewaga zasługuje na karę straszniejszą niż śmierć i wzywa na pomoc Forbush-Mana. Monica widząc go mówi, że to oczywiste, że chłopak ma swoje problemy i zaleca mu, aby sobie poszedł i nie przeszkadzał im. Forbush-Man zdejmuje rondel z głowy. Wszystko staje się białe…

Captain Marvel

San Francisco, rok 1967. Dusza wojownika Qrii, znanego jako Pluskommander Geheneris Halason Mahr Vehl zamieszkuje ciało Moniki Rambeau. Nie jest to łatwy związek, ponieważ to, co pozostało z kobiety, próbuje zwalczyć obcego i odzyskać swoją osobowość więzioną w bazie na terenach kontrolowanych przez istotę zwaną Generałem Zo. W tym strasznym świecie jedyną bronią Kapitan Marvel jest pistolet strzelający radością pobieraną z innego wymiaru, ale ostatnimi czasy i on nie zawsze funkcjonuje tak, jak powinien.

Machine Man

Aaron Stack pracuje w firmie ubezpieczeniowej. Całe dnie poświęca na odbieranie telefonów od potencjalnych klientów i odrzucanie ich podań, z których większość bazuje na kłamstwach. Aaron nie potrafi przerwać swojej beznadziejnej egzystencji, nawet niszcząc swoją głowę, uderzając nią raz za razem o swój monitor. Pozostaje mu więc jedynie odebrać kolejny telefon.

Captain Universe

Kiedy został obdarzony największą mocą we wszechświecie, nastąpiła pomyłka i został przeniesiony ze swojej Ziemi na jej lustrzane odbicie. Każda dobra rzecz na jego rodzinnej planecie powoduje, że tu staje się coś złego, czyniąc ten świat coraz gorszym i gorszym. Kapitan jest znienawidzony przez tysiące tutejszych super-ludzi, ponieważ w przeciwieństwie do nich on pamięta, jak to jest uśmiechać się. Jest najpotężniejszą istotą we wszechświecie. Potrafi zrobić wszystko oprócz jednego: wrócić do domu.

Bloodstone

Jej ojciec od trzech tysięcy lat walczył z potworami tego świata. Był jednym z pierwszych ludzi na Ziemi. Elsa Bloodstone jest jednym z ostatnich. Nigdy nie mogła zrozumieć, dlaczego Ulysses tropił i zabijał wszystkie stwory, podczas gdy ona ścigała tylko te, które bezpośrednio zagrażały ludziom. Za późno zrozumiała, że ojciec nie chciał dopuścić do nadmiernego rozmnożenia się potworów. Teraz to ich jest więcej niż ludzi i to one próbują doprowadzić do wymarcia człowieka. Słyszała, że kilka par zdołało się schronić w różnych częściach świata. W Wielkiej Brytanii tymczasem ona pozostała sama z potworami.

Forbush-Man triumfuje po wypełnieniu umysłów członków Nextwave alternatywnymi wspomnieniami. Nagle zauważa, że jego moc nie zadziałała na Tabby. Próbuje więc jeszcze raz, ale znów bez efektu. Dochodzi do wniosku, że skoro jego moc atakuje rozum, Smith go nie ma. Tabby wysadza Forbush-Mana. Pozostali dochodzą do siebie. Monica ma dosyć tego wszystkiego i atakuje odwrócony zamek. Number None daje sygnał do ucieczki. Rambeau wobec tego wraca na ulice miasta i każe Nextwave wracać do ich pojazdu i ścigać szefów Beyond Corporation. Ma zamiar podążyć za nimi do ich kwatery głównej i skończyć tę walkę raz na zawsze.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Nextwave: Agents of H.A.T.E. #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.