Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #10

Iron Man vol. 5 #10

Iron Man vol. 5 #10

"The Secret Origin of Tony Stark" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Wiele lat temu, Howardowi i Marii Stark urodziło się dziecko. Jest coś, o czym nie wiecie.
• Prawda o Las Vegas i Area 51 w Nevadzie.
• Początek historii, która wstrząśnie Iron Manem.

Cytat

451: "Think of it like this: your parents loved you. All your parents love you."

Streszczenie

Na pokładzie statku 451. Po obejrzeniu taśmy Stark nie może uwierzyć w to, co zobaczył, robot zapewnia jednak, że to prawda. Zwraca mu kontrolę nad zbroją, instruując jednak P.E.P.P.E.R., by nie pozwalała na jakikolwiek atak na niego lub ich pojazd oraz na próby ucieczki.

Dawno temu. Marię Stark gnębią poranne mdłości, jej mąż jednak uznaje to za dobry znak – to już bowiem trzeci miesiąc ciąży. Tydzień później jednak ich lekarz informuje ich, że dziecko nie dożyje porodu. Zdruzgotany tą wiadomością, Howard zatapia swoje smutki w alkoholu, ignorując żonę, stwierdzającą, że w razie czego mogą adoptować dziecko. Postanawia znaleźć sposób na ocalenie potomka, nie znajduje jednak poszukiwanych odpowiedzi ani w Kalifornii, ani w Londynie, ani w wyżynach Tybetu, ani w podziemnej kryjówce Bractwa Tarczy, ani na szczycie Góry Wundagore. W końcu dowiaduje się, że pomoc może znaleźć w Nevadzie, gdzie spotyka się z drobnym gangsterem imieniem Rollo. Ten ujawnia, że jedno z kasyn w Las Vegas jest przykrywką dla grupy kosmitów, a gdy Stark mu nie wierzy, wyłącza swój induktor obrazu, ujawniając, że sam nie pochodzi z Ziemi. Potwierdziwszy, że wspomnianym kasynem jest stylizowana na kosmiczną Area 52, Rollo wyjaśnia, że jego rasa – Szarzy – zajmuje się okradaniem cywilizacji rozwiniętych na tyle, by było to czegokolwiek warte, jednocześnie jednak nie na tyle, by mogli ich powstrzymać. Następnie ujawnia, że w ręce ich przywódcy wpadł rigelliański Recorder, który jednak odmówił współpracy i otoczył się polem siłowym. Kilka dni temu jednak zwrócił się bezpośrednio do niego, składając mu propozycję nie do odrzucenia. Kosmita otrzymał listę Ziemian, którymi robot jest zainteresowany, a Howard znajduje się na jej czele. Dodaje, że jedynie ich szef posiada kody do więzów Recordera, Stark będzie więc potrzebował nie lada drużyny.

Wkrótce później Howard kontaktuje się ze starymi znajomymi – Jimmym Woo, Bear, Nessą Kotką, "Dum Dum" Duganem oraz porucznikiem Thaddeusem "Thunderboltem" Rossem. Razem infiltrują kasyno, a przywódca szajki kosmitów domyśla się, że stoi za tym Rollo. Gdy ludzie Starka znikają Szarym z oczu, Rollo zostaje sprany na kwaśne jabłko, dopóki nie ujawnia, że celem złodziei jest robot. Okazuje się jednak, że ten już zniknął, kosmita-zdrajca stwierdza więc, że mieli się spotkać za miastem, gdzie mieli się podzielić zdobyczą. Gdy jednak zostaje tam zabrany, w opuszczonym pomieszczeniu ujawniają się Howard i Jimmy – noszący induktory obrazu zmodyfikowane tak, by uczynić ich niewidzialnymi. Podobny induktor zostaje zdjęty z Recordera, po czym do pracy przystępuje Bear, która wysadza jego kajdany – oraz dziurę w ścianie. Gdy na miejscu zjawia się helikopter z Marią Stark na pokładzie, obserwujący to z daleka Rollo stwierdza, że został oszukany. Gdy 451 budzi się na pokładzie śmigłowca, rozpoznaje Starka i pyta, co z kosmitą, a gdy Howard wyjawia, że jego zadaniem było odciągnięcie swych rodaków z kasyna i że spotkają się po skoku, Recorder stwierdza, że nie docenili przeciwnika. Przywódca Szarych stwierdza tymczasem, że albo Rollo dał się oszukać Ziemianom, albo nadal z nimi współpracuje, i nakazuje jego stracenie.

W teraźniejszości 451 przyznaje, że żałował śmierci Rollo, poświęcił on jednak życie za większą sprawę. Gdy komputer pokładowy informuje go o wejściu w nadprzestrzeń, robot usypia Starka, stwierdzając, że będzie potrzebował wszystkich swych sił.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #10 Iron Man vol. 5 #10 Iron Man vol. 5 #10 Iron Man vol. 5 #10 Iron Man vol. 5 #10 Iron Man vol. 5 #10 Iron Man vol. 5 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.