Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #14

Scarlet Spider vol. 2 #14

Scarlet Spider vol. 2 #14

"In the Midst of Wolves" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Lobos grasują, gdy Aracely walczy o życie.
• Kim jest The Other?

Cytat

Istota: "People look at you and see a man. But you know the truth. The truth of what's inside you. You've always known. Not a Man, but a Spider. Not the One, but the Other."

Streszczenie

Gdy na szczycie budynku po ciele Kaine'a zaczynają chodzić pająki, Aracely pędzi ulicami miasta, nie kontrolując nawet swojej telepatii. Nagle na jej drodze stają Wilki, dziewczyna jednak skupia się i zaczyna wywoływać panikę u Carlosa, sprawiając, że boi się on umrzeć tak, jak swój brat. Wykorzystuje okazję, by kontynuować ucieczkę.

Kaine budzi się w kościele, zagląda więc do konfesjonału, gdzie ksiądz pyta go o jego grzechy. Zmieniając twarze, każe mu opowiedzieć o ludziach, których zabił – o miłości, którą zamordował, o bracie, którego dręczył i o ojcu, którego zdradził. Myśląc, że to jakaś sztuczka, Kaine przebija się do kapłana, chcąc wiedzieć, kim naprawdę jest, ten jednak odpiera, że powinien pytać o to samego siebie. Zmieniając się w istotę zbudowaną z tysięcy pająków stwierdza, że Kaine myśli, że jest człowiekiem, choć tak nie jest. A co więcej – myśli, że jest żywy. Niewiele sobie robiąc z jego ataków, istota stwierdza, że choć ludzie widzą w nim jednego ze "swoich", klon zawsze w głębi serca wiedział, że nie jest człowiekiem, lecz pająkiem. Tym Innym. Wyjaśnia, że Wielki Tkacz wybrał Petera Parkera, by ten stał się naczyniem na moc Pająka, ten jednak odrzucił ten dar, a razem z nim istotę, która jednak odnalazła Kaine'a i ożywiła go [patrz Amazing Spider-Man #637 – przyp. S_O]. W świecie rzeczywistym tymczasem pająki tworzą kokon wokół ciała Kaine'a.

Aracely dociera do dzielnicy Third Ward, gdzie dościgają ją Wilki. Przygwożdżona do ziemi, dziewczyna pyta, kim oni są, na co Esmeralda odpiera, że powinna raczej pytać o to, kim jest ona sama, po czym podaje jej prawdziwe imię: Maria Aracely Josefina Penalba de las Heras, dodając, że według niektórych jest reinkarnacją Huitzilopochtli. Jej brat popędza ją do zabicia dziewczyny, ta jednak zaczyna się zastanawiać nad tym, czy nie byliby w stanie wykorzystać jej do własnych celów. Wtedy jednak zostają zaatakowani przez gang Rekinów, dowodzony przez Sharka, który "rządzi" dzielnicą. Aracely zaczyna uciekać, zostaje jednak raniona przez jednego z Wilków.

Istota oświadcza, że Kaine od zawsze był pająkiem marzącym o byciu człowiekiem. Był zabójcą. Zapewnia, że jeśli zgodzi się zaakceptować swoją naturę, otrzyma dar mu przeznaczony, klon ma jednak dość słuchania i atakuje istotę, gotów umrzeć i pozostawić to wszystko za sobą. W pewnym momencie stwierdza jednak, że jeśli umrze, nikt nie będzie w stanie obronić Aracely, dlatego zgadza się na wszystko. Po jakimś czasie Kaine odradza się, wydostając się z kokonu jako pół-człowiek, pół-pająk.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #14 Scarlet Spider vol. 2 #14 Scarlet Spider vol. 2 #14 Scarlet Spider vol. 2 #14 Scarlet Spider vol. 2 #14 Scarlet Spider vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.