Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #13

Scarlet Spider vol. 2 #13

Scarlet Spider vol. 2 #13

"In the Midst of Wolves" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Nowe niebezpieczeństwo zjawia się z Meksyku poszukując Aracely, dziewczyny uratowanej w pierwszym numerze.
• Stary przeciwnik Spider-Mana powraca - zmutowany wilkołak Carlos Lobo. I nie jest sam.
• Jaki jest sekret mocy Kaina? Jak powrócił do życia po "Grim Hunt"? Odpowiedzi zaczynają się w tym numerze.

Streszczenie

Houston. W Greenspoint dwójka gangsterów wyciąga z bagażnika swoją broń i przygotowuje się do ataku na konkurencyjną szajkę. Gdy jednak wybijają drzwi, widzą jedynie stertę ciał i dwójkę osób, w których rozpoznają Wilki. Kobieta oznajmia, że Kartel Lobo wymaga ich pomocy.

Na dworcu autobusowym na młodą imigrantkę czeka starszy mężczyzna, pracujący dla handlarzy niewolników. Nagle jednak na miejscu zjawia się Scarlet Spider, który powala dewianta i zabiera dziewczynkę do kościoła. Wściekły, że nie może znaleźć żadnego tropu co do tego, kto kontroluje całą organizację, atakuje kolejne gangi i uwalnia porwane dziewczyny.

W swym śnie Aracely przechadza się łąkami Aztlanu, gdy nagle staje przed nią kojot, oznajmiający, że Piąte Stworzenie dobiega końca – nadchodzi Mictlan. Zostaje otoczona przez istoty ogłaszające, że Leworęczny Koliber musi zginąć, a gdy ucieka, wpada na przebitą ostrzami matkę. Ta oznajmia, że jej córka dokonała strasznych rzeczy i zasłużyła, by być w tym miejscu, a pożerany przez węża mężczyzna ostrzega, że musi znaleźć obrońcę. Nagle dziewczynę porywa Xiuhcoatl – Salamander. Wtedy Aracely budzi Annabelle, która dzięki mocom dziewczyny wszystko widziała.

W limuzynie Esmeralda, jedna z Wilków, pyta Carlosa, o co będzie sobie życzył, gdy wypełnią zadanie, a gdy ten odpiera, że poprosi o przywrócenie do życia ich brata, wyśmiewa jego słabość i stwierdza, że zbliżają się do celu. Tymczasem w parku Kaine i Aracely rozmawiają o śnie dziewczyny, która przyznaje, że nadal nie pamięta swojego wcześniejszego życia. Heros zapewnia, że odnajdą tych, którzy przeszmuglowali ją do Stanów, wtedy jednak dziewczyna wyczuwa czyjeś przerażenie, a po chwili na miejscu zjawiają się Wilki, radząc, by Pająk uciekał. Ten jednak porywa Aracely i zabiera ją na dach jednego z budynków, każąc jej znaleźć Wally'ego. Nagle zostaje zaatakowany przez dwa wilkołaki, powstrzymując je każe więc Aracely uciekać. Wysuwa swe żądła i jest gotowy wbić je w głowę przeciwnika tak, jak Carnage'owi, w ostatniej chwili waha się jednak, przez co otwiera się na atak. Próbuje kupić dziewczynie – która odczuwa każdą jego ranę na sobie – wystarczająco dużo czasu na ucieczkę, w końcu jednak polega, a umierając czuje, jak Wilki zaczynają go pożerać...

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #13 Scarlet Spider vol. 2 #13 Scarlet Spider vol. 2 #13 Scarlet Spider vol. 2 #13 Scarlet Spider vol. 2 #13 Scarlet Spider vol. 2 #13 Scarlet Spider vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.