Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13

Postacie
Zapowiedź

• "Divided We Fall".
• Gościnnie: Kapitan Ameryka.

Cytat

May Parker: "Why do you do it? Why are you Spider-Man?"
Miles: "It felt like-- like after Peter died... it felt like I should."

Streszczenie

Triskelion. Steve Rogers nie może uwierzyć, że jest nowy Spider-Man, 13-letni chłopiec, a Nick Fury na to pozwala. Tony Stark proponuje, by Cap poznał chłopaka, zanim zacznie go osądzać. Rozmowę przerywa transmisja z miasta, z pytaniem czy Spider-Man jest mordercą. Rogers postanawia porozmawiać z nim czym prędzej.

Dom Moralesów. Tata przychodzi do pokoju syna powiedzieć mu o śmierci Aarona. Miles leży skulony na łóżku i ojciec myśli, że szkoda mu wuja. Chłopiec wspomina jego ostatnie słowa, a wtedy tata informuje Milesa, że ludzie mówią, że to Spider-Man go zabił. Co tylko potwierdza jego uprzedzenia w stosunku do superbohaterów. Chłopak prosi, by tata zostawił go samego. Przed oczami ma spaloną twarz wuja, a w uszach dźwięczą mu ostatnie jego słowa – że są tacy sami.

Nazajutrz Miles i Ganke idą do szkoły. Chłopak odrzuca wsparcie przyjaciela. Zauważa nagłówki Daily Bugle "Spider-Man mordercą?". Ganke nie może uwierzyć, że kiedy Waszyngton wyparował (patrz: Ultimate Comics Ultimates #9), a kraj jest na krawędzi rozpadu, media rzucają się na Spider-Mana. Spacer do szkoły kontynuują w milczeniu.

Stołówka. Ganke ponawia próbę pocieszenia przyjaciela. Miles wyznaje, że nie ma pewności, czy prasa nie ma racji. Ganke chce wiedzieć, co przez to rozumie, ale wtedy podchodzi do nich Judge, chcący zjeść lunch z kumplami z pokoju. Chłopcy proszą go, by dał im chwilę, a wtedy Judge się wścieka. Ma dość tego, że cały czas trzymają go na dystans i mają przed nim tajemnice. Chce zmienić pokój w dormitorium.

Nagle dzwoni telefon Milesa. Zszokowanemu chłopakowi wyświetla się, kto dzwoni i odbiera. Ta osoba chce się z nim spotkać, a ponieważ Miles nie chce, by odbyło się to na terenie szkoły, zapisuje sobie na dłoni adres.

Po zajęciach chłopak idzie pod wskazany adres. Zatrzymuje go wojskowy, ulica jest zamknięta. Miles nie ma więc wyboru, musi przebrać się w kostium i podążać dachami. Jest świadkiem napadu na sklep jubilerski i chociaż wie, że nie powinien, wkracza do akcji. Po krótkiej walce, podczas której zniszczone zostaje mienie osób postronnych, unieszkodliwia Batroc the Leapera. Policja nie jest jednak wdzięczna i bierze go na cel. Miles robi się niewidzialny i ucieka z miejsca zdarzenia. Nieświadomy, że z daleka obserwuje go Captain America.

Miles dociera pod wskazany adres, gdzie czekają już na niego May Parker i Gwen Stacy. May przedstawia siebie i dziewczynę, a wtedy Miles mówi, że już się spotkali, na pogrzebie Petera (patrz: Ultimate Comics Spider-Man #4). Gwen przypomina to sobie, a kiedy May pyta, dlaczego to robi, Miles odpowiada że czuje, że powinien. Kobieta nie pyta go, czy zarzuty stawiane mu przez media są prawdziwe, bo pamięta, że ofiarą fałszywych oskarżeń był często Peter. Chce mu coś wręczyć, ale wtedy z cienia wychodzi Captain America i informuje, że to zbędne, bo Miles nie będzie już Spider-Manem.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.