Avalon » Serie komiksowe » Many Loves of The Amazing Spider-Man » Many Loves of The Amazing Spider-Man

Many Loves of The Amazing Spider-Man

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Damn you, Benjamin Franklin."

Streszczenie

Kilka lat temu. Spider-Man wisi na ścianie jednego z budynków, próbując wyprowadzić saldo i narzekając na wieczny brak gotówki. Wypędzony przez właściciela mieszkania udaje się do skrzynki pocztowej i wrzuca tam swoje zbilansowane rachunki, próbując wyjaśnić siedzącemu nieopodal żebrakowi, że nie ma przy sobie pieniędzy. Nagle słyszy alarm w pobliskim banku. Pędzi, by to sprawdzić.

Na miejscu jest już Black Cat, która walczy z monstrum zbudowanym z najróżniejszych przedmiotów i urządzeń używanych zwykle w bankach, podczas gdy twórca potwora, każący nazywać się Occultist, staje przed sejfem. Felicię przed ciosem potwora ratuje Spider-Man, jednak gdy chce włączyć się do walki, golem rozpada się. Dwójka bohaterów udaje się więc za magiem, kpiąc sobie z jego nieumiejętności używania więcej niż jednego czaru naraz. Mężczyzna postanawia zignorować bohaterów i zaczyna rzucać zaklęcie. Gdy jednak kończy je wypowiadać, Spidey rzuca się na niego i szybko obezwładnia celnym ciosem. Gdy chwilę później pojawia się policja, Pająk postanawia zniknąć, bo wciąż ma z nimi na pieńku.

Jakiś czas później Parker zjawia się w swoim pokoju, a niedługo po jego przybyciu z wizytą przychodzi ciocia May. Pete próbuje powstrzymać ją przed wejściem, (przynajmniej do czasu, gdy przebierze się w normalne ubranie), kiedy nagle z przerażeniem zauważa, że na podłodze pojawiła się sterta pieniędzy. Nie udaje mu się wsadzić ich pod łóżko, dlatego Spidey pakuje je do torby i spanikowany wyrzuca ją przez okno. Po chwili teleportują się one z powrotem do pokoju. Przerażony Peter chwyta swoją maskę i ucieka razem z gotówką.

Spider-Man wraca z pieniędzmi do banku i zostawia je tam. Kiedy jednak próbuje uciec, torba znowu pojawia się przy nim. W przeciągu paru chwil bohater zostaje zwymyślany przez naszego znajomego żebraka, otrzymuje wskazówki inwestycyjne, a w końcu zostaje zaatakowany przez Lightmastera. Promień łotra sprawia, że Spidey wypuszcza torbę z pieniędzmi, która teleportuje się nad Lensky'ego i nokautuje go.

Chwilę później. Spider-Man porywa wychodzącą z komisariatu Black Cat i wyjaśnia, co mu się wydarzyło i że to prawdopodobnie sprawka Occultista. Razem zakradają się do aresztu, uwalniają przestępcę i zabierają go na pobliski dach, dając mu wybór: albo będzie współpracował, albo zacznie współpracować po tym, jak go spiorą. Nagle jednak Spidey zauważa, że Cat próbuje uciec z pieniędzmi, które, oczywiście, wracają do niego i lądują mu na głowie. Mag wykorzystuje tę sytuację i zmienia pieniądze w kolejnego golema [to się nazywa "żywa gotówka"! Przepraszam, musiałem – przyp. S_O]. Okazuje się jednak, że potwór jest pusty w środku, Pete może więc bez problemu się przez niego przebić i znokautować przeciwnika. Pozbawienie maga przytomności sprawia, że jego czar traci moc i pieniężne monstrum rozpada się. Felicia sugeruje, by zabrać gotówkę i żyć jak królowie, Spidey jednak nie daje się skusić. Kobieta stwierdza więc, że będą musieli zadowolić się nagrodą za schwytanie magika.

Jakiś czas później Spider-Man śmiga na pajęczynach przez miasto, stwierdzając, że są ludzie, którym te pieniądze bardziej się przydadzą i przekazuje swoją część nagrody naszemu znajomemu żebrakowi."Memories"

Postacie:
* Carlie Cooper
* Gwen Stacy, George Stacy, Ray Cooper, Yuri Watanabe (w retrospekcji)

Carlie siedzi do późna na komisariacie, zastanawiając się nad swym życiem. Przeglądając gazetę, zauważa wzmiankę o śmierci jednego z więźniów. Zaczyna wspominać tamtą sprawę...

Było to jakieś dziesięć lat temu. Po mieście grasował seryjny morderca, który porywał i dusił dziewczynki w jej wieku, ojciec Carlie postanowił więc zaprowadzić ją na komisariat. Taki sam pomysł miał jego przełożony, kapitan George Stacy. Podczas gdy Carlie i Gwen miały czekać na nich w gabinecie kapitana, ich ojcowie wyruszyli na poszukiwania zabójcy.

Dziewczynki szybko zaczęły się nudzić, Carlie postanowiła więc przeszukać szuflady w gabinecie. W jednej z nich znajduje oznaczone czerwoną wstęgą akta. Jak się okazuje, dotyczą one owego tajemniczego mordercy. Dziewczynka zauważa coś dziwnego w ubiorze ofiar, a spytana, Gwen niechętnie spogląda na zdjęcia i stwierdza, że te ubrania były w modzie kilka lat temu. Dziewczynki zauważają też spinki we włosach ofiar, które wyglądają tak, jakby należały do małych dziewczynek. Carlie przypomina, że według gazet ofiary były ubrane inaczej, gdy je porywano. Obie zastanawiają się, czemu ktoś miałby przebierać ofiary tak, żeby wyglądały jak sprzed kilku lat. W tym momencie do gabinetu wchodzi oficer Watanabe, która miała ich pilnować, i z przerażeniem zauważa, że grzebały w aktach. W obawie o swoją własną skórę nie zamierza informować o tym rodziców dziewczynek, jednak Carlie stwierdza, że musi to zrobić – właśnie domyśliła się, że morderca przebiera ofiary za swoją zmarłą córkę.

Kilka godzin później. Ray Cooper informuje córkę, że miała rację – kilka lat temu dziesięcioletnia córka jednego z podejrzanych zginęła, teraz mają więc trop, dzięki któremu będą mogli rozwiązać tę sprawę. Dodaje jednak, że obie nadal są po uszy w kłopotach za wpychanie nosa w nie swoje sprawy."All the World's a Stage"

Postacie:
* Mary Jane Watson, Stella
* Spider-Man, Lady Stilt-Man

Mary Jane wita się z fanami przed wejściem do studia, w którym dopiero co nakręciła kolejny odcinek swego programu. Wraz ze swoją agentką, Stellą, udaje się do limuzyny. Tam przebiera się i zakłada perukę, przygotowując się do castingu w jednym z teatrów na Broadway'u. Gdy limuzyna utyka w korku wywołanym przez walkę Spider-Mana z Lady Stilt-Man, MJ postanawia pójść na audycję pieszo. Wkrótce wychodzi na scenę jako "Emma Holmes", gdzie odgrywa rolę, przypominając sobie podobne rozmowy, które odbywała z Peterem. Reżyser gratuluje jej i mówi, że był to jeden z najlepszych występów, które widział, ze smutkiem dodaje jednak, że szuka kogoś o bardziej przeciętnym wyglądzie. MJ jednak się tym nie przejmuje – chciała sobie udowodnić, że nadaje się nie tylko do ról typu "permanentna dama w opałach", które grała we wszystkich czterech częściach serii "Captain Fate".

Po castingu, nadal incognito, udaje się do pewnej księgarni, gdzie zauważa przeceniony album ze zdjęciami Spider-Mana autorstwa Petera. Przez chwilę zastanawia się, czy do niego zadzwonić, rezygnuje jednak i udaje się do łazienki. Tam przebiera się i już jako Mary Jane Watson przystępuje do podpisywania książek o najnowszej części serii "Captain Fate".

Autor: S_O

Galeria numeru

Many Loves of The Amazing Spider-Man Many Loves of The Amazing Spider-Man Many Loves of The Amazing Spider-Man Many Loves of The Amazing Spider-Man Many Loves of The Amazing Spider-Man Many Loves of The Amazing Spider-Man Many Loves of The Amazing Spider-Man Many Loves of The Amazing Spider-Man

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.