Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #33

Deadpool vol. 2 #33

Deadpool vol. 2 #33

"Space Oddity" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Deadpool wyrusza na kolejną misję - w kosmosie! Czy dzięki tej robótce stanie się najlepszym najemnikiem w kosmosie, czy przeszkodzą mu brak grawitacji i tlenu? W kosmosie?

Cytat

Kosmita o Deadpoolu: „He was like a stupid, violent force of nature.”

Streszczenie

Planeta Ongulia, sześć lat temu. Para młodych Ongulian własnie się zaręczyła i planują wspólną przyszłość. Nagle cała planeta zostaje zniszczona przez dziwny, śmiejący się księżyc. Gdzieś na orbicie, destrukcję swej planety widzą członkowie Onguliańskiej floty. Gdy fala uderzeniowa ma już do nich dotrzeć, słyszą dziwny dźwięk i fala zanika. Jako ostatni żywi Ongulianie, załoga obiecuje zemstę.

 

Deadpool przemierza kosmos w pojeździe ukradzionym Macho Gomezowi[patrz poprz. nr – przyp. Jim]i stwierdza, że jest do tego kompletnie nieprzygotowany. Kończy mu się paliwo i zostaje wysłany sygnał. Po chwili pojawia się pojazd holujący, który zaciąga Deadpoola na stację kosmiczną. W środku Wade ogłasza dwóm kosmitom, że zabił Gomeza, a wówczas pojawia się jego żona Orksa, niezadowolona z tego faktu. Wówczas bohater całuje wielką kosmitkę i po chwili Wilson jest już członkiem rodziny.

 

Wkrótce, po krótkim miesiącu miodowym, Deadpool rozmawia z bratem Orksy, Funtzlem, szefem stacji kosmicznej zajmującej się holowaniem, odzyskiwaniem dóbr, akcjami ratunkowymi, a po dołączeniu Gomeza także lokalizowaniem osób. Po chwili pojawia się jego pracownik ,który wyrusza odzyskać coś dla firmy Terra-co. Wade chce z nim jechać i tak też robi.

 

Na miejscu pomimo przestróg, Deadpool robi zadymę. Wdaje się w strzelaninę z zabójcami broniącymi kopalnię uranu, choć przedmiot, który mieli odzyskac już mają. Następnie, w wielkim pojeździe wiercącym załatwia paru strażnikow kopalni i ogłasza jedynemu żyjącemu swoje imię, które ma wszystkim oglosić.

 

Z powrotem na stacji Wade jest zadowolony z przejęcia sprzętu kopalnianego i rozpoczęcia kampanii reklamowej. Pracownik Funtzla idzie porozmawiać z szefem na osobności. Razem stwierdzają, że Deadpool doprowadzi ich do ruiny i trzeba się go pozbyć. Jak się okazuje, pracownik jest zakochany w Orksie i ma pomysł.

 

Gdzieś w kosmicznej knajpie wieść o Deadpoolu już się roznosi. Jeden z przebywających tam Ongulian, Kak, dostaje telefon od pracownika Funtzla i dowiaduje się, że chodzi o Wilsona.

 

Na stacji, pracownik idzie po Deadpoola, który zabawiał się akurat z Orksą i ma na sobie kostium kąpielowy. Okazuje się, że przyszli po niego Ongulianie z propozycją – ma pomścić ich planetę i zniszczyć Id the Selfish Moon(Id Samolubny Księżyc – przyp Jim). Choć to samobójcza misja, bohater przyjmuje ją z radością.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #33 Deadpool vol. 2 #33 Deadpool vol. 2 #33 Deadpool vol. 2 #33 Deadpool vol. 2 #33 Deadpool vol. 2 #33 Deadpool vol. 2 #33 Deadpool vol. 2 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.