Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #4

Fantastic Four #4

Fantastic Four #4

"The Coming of... Sub-Mariner!"

Postacie
Streszczenie

Historia rozpoczyna się, gdy Reed i Sue zastanawiają się jak odnaleźć Johnny’ego, który w poprzednim numerze odszedł z Fantastic Four. Ich decyzji sprzeciwia się Ben, który twierdzi, że lepiej jest w grupie bez nastolatka. Wtedy Richards wypomina Grimmowi, że to przez niego Storm odszedł z grupy i przypomina mu, że Thing zaatakował Torcha z powodu zazdrości, że to Johnny pokonał Miracle Mana. Grupa następnie rozdziela się i rozpoczyna poszukiwania chłopaka.

Niestety zarówno Reed, jak i Sue nie mają szczęścia. Ani kręcenie się po barach, ani przepytywanie rówieśników młodzieńca nie zdają rezultatów. Sam poszukiwany poświęca się zaś swojej drugiej po walce z przestępcami pasji, czyli mechanicznej pracy przy samochodach sportowych w warsztacie swoich kolegów. Okazuje się, że tam właśnie zawędrował Ben Grimm, który wchodzi do wspomnianego warsztatu przez ścianę i wściekły chce pobić Torcha. Zaczyna się więc demolowanie zakładu, podczas którego Thing ostrzega Torcha, że rzuci w niego samochodem jeśli ten nie zgasi płomienia. Johnny zgadza się i stara przemówić Thingowi do rozsądku, jednak ten nadal chce pobić nastolatka i nauczyć go „kto tu jest szefem”. Zanim jednak może uderzyć, Ben na powrót zmienia się, ku swej radości, w ludzką formę. Torch wykorzystuje tę chwilę i odlatuje z warsztatu. Po chwili jednak Grimm na powrót zmienia się w Thinga.

Johnny, by się ukryć, idzie do biednych dzielnic, gdzie zatrzymuje się w podrzędnym hotelu dla mężczyzn. Wszyscy śpią na pryczach, umieszczonych w jednym pomieszczeniu. Znajduje tam komiks z lat 40-tych o Namorze. Inni mieszkańcy informują Storma, że mają w hotelu mężczyznę, który jest tak silny, jak Sub-Mariner. Na potwierdzenie swych słów kierują się do zarośniętego człowieka siedzącego samotnie i  zmuszają go do walki. Ten bez problemu pokonuje grupę silnych mężczyzn. Okazuje się, że tajemniczy siłacz cierpi na amnezję i nie pamięta nic ze swej przeszłości. Tymczasem jego oprawcy powracają, tym razem uzbrojeni, na przeciw nim jednak wychodzi Johnny, który pokazuje, że jest Human Torchem, co skutecznie odbiera wszystkim chęć do dalszej walki. Następnie chłopak goli i ścina włosy mężczyźnie, który okazuje się być Namorem.

W międzyczasie Reed przeszukuje całe miasto w poszukiwaniu Torcha, nadal bezskutecznie. Sue ma więcej szczęścia, jednak nie wie o tym i mija się na ulicy z Torchem, który przechodzi za jej plecami, samemu nie zauważając siostry w jej niewidzialnej formie. Sam Johnny zabiera Namora do morza, aby przywrócić mu pamięć. Namor czerpie energię z wody, więc powinna ona go uleczyć nie tylko fizycznie, ale i mentalnie.  Sub-Mariner faktycznie sobie wszystko przypomina, po czym rusza do swego podwodnego królestwa, tylko po to, by odkryć, że zostało ono zniszczone przez testy broni jądrowej. Wychodzi na powierzchnię i ogłasza Johnny’emu, że w odwrocie za krzywdy wyrządzone jego rasie zniszczy ludzkość.

Johnny domyśla się, że sytuacja zaczyna go przerastać i wzywa na pomoc resztę grupy. Fantastic Four się jednoczy, a Namor w tym czasie budzi do życia Giganto – wielką podwodną bestię, którą kontroluję za pomocą trąby z muszli. Giganto atakuje Amerykę. Wojsko odpowiada kontratakiem, a miasta na wybrzeżu zostają ewakuowane. Potwora próbuje powstrzymać również Human Torch, który jednak nic nie może wskórać. Życie chłopakowi ratuje Mr. Fantastic, łapiąc spadającego Torcha. Gdy bestia dalej niszczy miasto, Ben przypina sobie na plecy bombę atomową i zmierza w stronę stwora. Giganto akurat postanowił odpocząć, a że robi to z otwartą paszczą, Thing nie ma problemu z wejściem do środka bestii. Tam zostawia bombę, walczy z mniejszej wielkości stworem i ucieka. Gdy ładunek wybucha, podmuch mocno osłabia Thinga, ale jego zadanie zostało wykonane – Giganto jest martwy.

Walka jednak się nie skończyła, Namor może za pomocą swej trąby przywoływać kolejne potwory. Lecz skuteczna akcja niewidzialnej Sue zabiera mu tę możliwość. Sub-Marinerowi udaje się jednak złapać Susan, zanim ta zdążyła daleko uciec i gdy ją widzi. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Namor daje więc wszystkim warunek – zaprzestanie prób zniszczenia ludzi, jeśli Sue zgodzi się z nim zamieszkać i zostać jego partnerką w morskich głębinach. Fantastic Four się nie zgadzają i ruszają do walki. Niestety, Sub-Mariner pokonuje wszystkich z nich. Human Torch jednak daje radę stworzyć wielkie tornado, które wciąga Namora, martwego Giganto i trąbę przyzywającą bestie, po czym wyrzuca każde w inne miejsce w oceanie. Namor poprzysięga zemstę, a Fantastic Four, ponownie razem, stwierdzają, że będą na nią czekać przygotowani.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.