Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #3

Fantastic Four #3

Fantastic Four #3

"The Menace of the Miracle Man"

Postacie
Streszczenie

Akcję rozpoczynamy, gdy Miracle Man urządza przed zachwyconą publicznością popis swych niezwykłych umiejętności. Gdy wznosi się w powietrze, zauważa że na widowni siedzą również członkowie Fantastic Four. Buńczucznie stwierdza, że jego moce są o wiele potężniejsze, po czym powiększa się, zmienia w gaz, a na koniec prezentacji swych możliwości strzela błyskawicami z rąk. Wyśmiewania się z mocy nie wytrzymuje Thing, który postanawia zmierzyć się z Miracle Manem. Ten organizuje natychmiast publiczny test siły: mają roztrzaskać wielkie kawałki drewnianych pni. Thingowi zajmuje to trzy uderzenia, podczas gdy tajemniczy magik radzi sobie jednym cięciem palca. Zdenerwowany Ben rzuca się na niego, lecz nie jest w stanie go pokonać. Dalszemu starciu zapobiega interwencja reszty fantastycznej drużyny. Tak kończy się występ Miracle Mana.

Wracając do swojej bazy bohaterowie cieszą się, że tak potężny przeciwnik nie jest ich wrogiem. Nie wiedzą jednak, iż w tym samym czasie Miracle Man planuje wcielenie w życie swój przerażający plan przeciw ludzkiej rasie. Zamierza na początek ożywić ogromną figurę potwora z Marsa, reklamującego film science-fiction wystawiany właśnie w kinach. Tymczasem Fantastic Four wracają do swojej bazy w Baxter Building, by odpocząć po pełnym wrażeń dniu.

Oczywiście odpoczynek jest ostatnią czynnością, jaką mogą teraz wykonać. Zanim jednak skrzyżują swoje moce z przeciwnikiem, Susan prezentuje grupie zaprojektowane przez siebie kostiumy. Wszyscy z radością, prócz Bena, po raz pierwszy nakładają wykonane z niestabilnych molekuł niebieskie kostiumy z czwórką na piersi. W międzyczasie Johnny zauważa, oglądając telewizję, że wśród tłumu czekającego na premierę wspomnianego wcześniej filmu pojawia się Miracle Man i wykonuje dziwne gesty. Po chwili podobizna wielkiej bestii ożywa i zaczyna niszczyć wszystko wokół. Zanim ktokolwiek zdążył zainterweniować potwór nagle znika.

Fantastic Four decydują się skontaktować z policją. Jak się okazuje, ta otrzymała już list od Miracle Mana, w którym deklaruje on wojnę i szybki podbój całej ludzkiej rasy. Reed postanawia, że grupa superbohaterów musi się rozdzielić i rozpocząć poszukiwania przestępcy. Tymczasem pół mili dalej potwór Miracle Mana ponownie się pojawia niszcząc i okradając sklep z biżuterią. Zauważa go Mr. Fantastic, który rozciąga siebie w wielką sieć między budynkami, chwytając bestię. Jednak unieruchomiony, przez rozciągnięcie ciała do granic swych możliwości, nie może się obronić przed cegłą rzuconą przez Miracle Mana.

Miejscowa policja wścieka sie na Richardsa, ten jednak ma nadzieję, iż więcej szczęścia przypadnie w udziale reszcie jego drużyny. Potwór w tym czasie atakuje wojsko, pod dowództwem generała Fredricksa. Na miejscu, by pomóc ludziom i pochwycić wroga, pojawia się Human Torch. Zaczyna się walka, którą z dala zauważają Invisible Girl i Thing. Postanawiają jak najszybciej odnaleźć Miracle Mana, podczas gdy Torch będzie toczył pojedynek z potworem. Thing rozrywa przy okazji swój kostium i decyduje, że nie będzie nosił żadnych kolorowych strojów. W tym momencie bestia łapie Johnny’ego, który nagrzewa swoje ciało i rozpuszcza stwora, będącego niczym więcej jak kawałkami metalu i drewna. Z ukrycia Miracle Man wystrzeliwuje w płonącego herosa chemiczny pocisk, gaszący płomień Storma i powodujący jego upadek na ziemię. Sam przestępca zostaje zaatakowany przez Thinga, lecz złoczyńca powoduje otworzenie się ulicy pod Benem. Myśląc, że wszystkich pokonał, Miracle Man odjeżdża, nie wiedząc, że wraz z nim w podróż wybrała się Invisible Girl.

Tymczasem w bazie Fantastic Four dochodzi do kolejnej kłótni między członkami oraz rozpamiętywania momentu, w którym zyskali swe moce.

Sue jednak nie może brać udziału w kolejnej sprzeczce, gdyż znajduje się na złomowisku, gdzie Miracle Man ukrywa skradziony atomowy czołg. Zanim jednak może powiadomić przyjaciół i brata o swoim położeniu zostaje zaatakowana przez psa. Miracle Man natychmiast reaguje, hipnotyzując Susan, która na jego polecenie wystrzeliwuje sygnał dla reszty Fantastic Four.

Pierwsi na miejscu pojawiają się Reed i Ben, przeciw którym wychodzi Miracle Man uzbrojony w wielki klucz. Richards powstrzymuje Grimma przed atakiem, gdyż domyśla się, że to pułapka. W rzeczy samej, klucz zmienia się w karabin maszynowy. Jednak broń palna na nic zdaje się przeciw zmieniającemu kształty Mr. Fantasticowi i kuloodpornemu Thingowi. Miracle Man bierze Sue jako zakładnika i ucieka czołgiem. Reed i Ben, do których dołącza Johnny rozpoczynają pościg stojącym nieopodal samochodem.  Przestępca niszczy im jedno koło, które jednak z powodzeniem zastępuje Mr. Fantastic. Human Torch przypuszcza atak na czołg, zwiększając temperaturę, aż wytwarza błysk chwilowo oślepiający Miracle Mana. Thing od razu chce pobić bezbronnego przestępcę, zostaje jedna powstrzymany przez Richardsa, który stwierdza, że niedoszły władca ludzkiej rasy utracił swą moc. Okazuje się, że Miracle Man miał tylko jedną moc – tworzenia hipnotycznych iluzji. Jednak po błysku wytworzonym przez Human Torcha jego moc przepadła.

Thing jest niezadowolony, że to Johnny’emu należy przypisać wszystkie zasługi. Storm jednak ma dość kłótni, których sam jest głównym przedmiotem, odchodzi więc z Fantastic Four.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.