Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #263

The Spectacular Spider-Man #263

The Spectacular Spider-Man #263

"The Final Chapter" – Part 3: "The Triumph of the Goblin"

Postacie
Streszczenie

Norman Osborn wlatuje na swoim gliderze do pokoju, w którym zszokowany Peter Parker patrzy na swoją ciocię May. Jednak Spider-Man nie daje wiary, że jest to prawdziwa May Parker, gdyż zbyt wiele razy Norman próbował manipulować jego umysłem. Gdy Osborn mówi do przeciwnika, by zostawił staruszkę, gdyż ona jest jego, Peter zgadza się. May pyta, co ona tu robi, ale wówczas Osborn mocno ją policzkuje, powodując utratę przytomności u kobiety. Po krótkiej rozmowie Parker stwierdza, że nie da się wciągnąć w kolejną gierkę Normana. Ten odpowiada, iż tym razem stawką jest jego władanie światem jako bóg. Parker stwierdza w myślach, że Norman zaczyna być coraz bardziej szalony. Osborn domaga się zwrotu staruszki, ale po chwili zmienia zdanie i mówi do Petera, by zabrał ją ze sobą. Dodaje, że będzie czekał na jego powrót.

Siedziba Fantastic Four. Spider-Man prosi Richardsa o pomoc w sprawdzeniu czy kobieta, którą przyniósł, to May Parker. Po serii badań Reed stwierdza, że na chwilę obecną jest jedynie pewien, iż ta kobieta jest człowiekiem. Aby potwierdzić w stu procentach, że to May Parker, potrzebuje próbki jej DNA, co do której będzie pewność, iż nie była przerabiana. Peter obiecuje dostarczyć potrzebną próbkę.

W domu Parkerów odbywa się impreza z udziałem popularnych gwiazd telewizyjnych z okazji powrotu Mary Jane do pracy modelki. Ciocia Anna pyta MJ, gdzie jest jej mąż. Kobieta odpowiada, że niebawem przybędzie, by być u jej boku. Nagle Mary Jane ma dziwne przeczucie i udaje się na strych, by je sprawdzić. Tam jej mąż szuka czegoś wśród pudeł. Mówi małżonce, że miała rację. Norman nie ma ich córeczki, ale jego ciocię May. Kobieta jest sceptyczna, jednak Peter stwierdza, że musi upewnić się, czy to ona, dlatego szuka próbki jej DNA, którą miał od cioci, gdy chodził do szkoły średniej. Wówczas Richards będzie mógł ustalić prawdę. Gdy Peter rusza, kobieta prosi go, by nie dał się znowu skrzywdzić Normanowi.

Po pewnym czasie Mr. Fantastic informuje Spider-Mana, że teraz ma pewność, iż jest to prawdziwa May Parker. Dodaje, że z tyłu jej czaszki znalazł mały, cylindryczny obiekt, który emituje serie impulsów zakłócających funkcje systemu nerwowego May Parker. Jeśli obiekt nie zostanie szybko usunięty, wówczas serce kobiety przestanie działać i ona umrze. Reed mówi, że kontaktował się z najlepszym chirurgiem w kraju i operację przeprowadzą wieczorem. Potrzebna jest jeszcze zgoda kogoś z rodziny. Spider-Man obiecuje poinformować niezwłocznie jej bliskich.

Wściekły Spider-Man przebija się przez okno gabinetu Normana Osborna, który w stroju Green Goblina oczekiwał na niego. Po krótkiej i gwałtownej wymianie zdań Norman stwierdza, że nadszedł czas, by świat poznał prawdziwą potęgę boga Green Goblina, nabytą przez niego poprzez rytuał Gathering of Five. Parker stwierdza, że Norman jest szalony. Ten odpowiada, że inny uczestnik rytuału otrzymał ten dar. Osborn prezentuje Peterowi sposób, w jaki ukształtuje świat według własnego uznania. W laboratorium poniżej gabinetu aktywuje gaz, który rozpuszcza pracujące tam osoby, zostawiając jedynie kałuże. Norman stwierdza, że odtworzy tych ludzi w sposób, w jaki będzie chciał z ich DNA, gdy będzie ich potrzebował do swoich celów. Parker próbuje znokautować przeciwnika, jednak bez powodzenia. Ten chwyta go za gardło i wyrzuca przez rozwalone okno. Stwierdza, że muszą jeszcze porozmawiać. Po chwili chwyta Spider-Mana, lecąc na gliderze. Zabiera go w miejsce, gdzie ich ostateczna walka będzie podziwiana przez wielu ludzi. W trakcie lotu rozrzuca dyniowe bomby i przedstawia plan, do realizacji którego potrzebuje May Parker. Norman wyjaśnia, że od momentu swojego powrotu do życia publicznego budował swoją pozycję filantropa na całym świecie. Wykorzystywał stworzone instytucje charytatywne do dystrybucji tysięcy bomb DNA na całym świecie. Bomby potrzebują zapalnika, który znajduje się obecnie z tyłu czaszki May Parker. Zapalnik ten, który pomału zabija kobietę, gdy tylko zostanie wyjęty i będzie miał styczność z tlenem, doprowadzi do eksplozji wszystkich bomb na całym świecie.

Green Goblin wyjaśnia następnie Parkerowi, że gdy planował swój powrót, May Parker doznała zawału, i wówczas postanowił dodać ją do swojego planu niszczenia życia Petera. Wynajął aktorkę bardzo podobną do May, a następnie zaaplikował jej odpowiednio zmodyfikowane DNA od cioci Parkera, by aktorka była identyczna. Norman wyjawił nawet aktorce, że Peter to Spider-Man. W ten sposób tragedia rodzinna Parkera była kompletna, gdyż Peter był przekonany, iż ciocia May znała jego tajemnicę od lat. Osborn śmiał się z ukrycia, gdy Peter opłakiwał śmierć kobiety, której nigdy nie znał.

Po chwili Norman, rozrzucając dookoła dyniowe bomby, dociera z Parkerem pod Daily Bugle. Ciska Spider-Manem o ziemię i nawołuje pracowników gazety, by wyszli zobaczyć twarz Spider-Mana, któremu właśnie zdjął maskę. Po chwili rzuca w niego dyniową bombę, która eksplodując odrzuca ciało na parę metrów. Rozradowany Green Goblin stwierdza, że w końcu, po tylu latach, osiągnął swój cel: zabił Spider-Mana! Gdy wypowiada to zdanie i unosi ciało swojego przeciwnika, ma dookoła siebie zgromadzonych, całkowicie zaskoczonych, Jamesona, Brant i Uricha.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #263

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.