Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #57

Ultimate Spider-Man #57

Ultimate Spider-Man #57

"Hollywood" - part 4

Postacie
Streszczenie

Samolot z porwanym Spider-Manem. Słysząc, że chłopak odzyskał przytomność, Doctor Octopus wychodzi z kabiny pilota. Peter pyta, dokąd lecą, ale Otto uderza go macką. Kiedy Parker stwierdza, że cios poruszył mu ząb, Octavius wyrywa mu go, a potem zalepia mu usta pajęczyną z zabranych wyrzutni. Doctor Octopus zaczyna wyjaśniać, że porwał go, by użyć jako karty przetargowej, gdyby zaszła taka potrzeba, a ponieważ swoimi działaniami Spider-Man znów namieszał w jego sprawach, nie miał czasu na wymyślenie lepszej strategii. Octavius mówi, że jego zdaniem Peter biega po mieście w kostiumie, ponieważ chce zwrócić na siebie uwagę, a w trakcie swojej pogoni za sławą przeszkadza mu w realizacji jego zamiarów, podobnie jak jego była żona albo Norman Osborn. Otto krzyczy, że chce po prostu żyć godnie, ale wciąż mu się na to nie pozwala. Pilot mówi Doctorowi Octopusowi, że za dwadzieścia minut będą na miejscu, więc Otto, dla zabicia czasu, postanawia opowiedzieć Spider-Manowi, jak się znalazł na pokładzie samolotu.

Manhattan, wcześniej. Octavius zastanawia się, jak się wydostać z nieprzytomnym Spider-Manem z Tunelu Lincolna, kiedy zauważa taksówkarza i stwierdza, że on się nada. Na zewnątrz oddział S.H.I.E.L.D. dowodzony przez Jimmy'ego Woo otacza tunel, kiedy nagle w ich kierunku leci samochód rzucony przez postać z mackami wyłaniającą się z ciemności. Agenci otwierają ogień, ale szybko okazuje się, że to nie Doctor Octopus, ale taksówkarz, na którego ciało założone są macki. Mechaniczne kończyny porzucają niepotrzebnego już nieboszczyka, rozrzucają policyjne samochody i uciekają w zamieszaniu. Kilka chwil później spotykają się z Octaviusem, który w międzyczasie wymknął się z tunelu ze Spider-Manem. Następnie Otto jedzie na prywatne lotnisko, skąd porywa samolot razem z pilotem.

Teraz. Doctor Octopus zauważa, że Parker znów stracił przytomność, i stwierdza, że jest mięczakiem. Następnie idzie do kabiny, gdzie pilot próbuje przekonać wieżę kontrolną lotniska, aby pozwolono mu wylądować, mimo że jego lot nie był zgłoszony. Wreszcie dostaje zezwolenie i w tym momencie rozlega się hałas z tyłu samolotu. Octavius wraca do Spider-Mana i zauważa, że drzwi samolotu są otwarte, a chłopak zniknął.

Dom Parkerów. Gwen wchodzi do piwnicy Petera i zaczyna ją przeszukiwać. Wyłamuje zamek skrzyni, znajduje w niej zapasowy kostium Spider-Mana i mówi, że to on zabił jej ojca.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.