Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #139

Thunderbolts #139

Thunderbolts #139

"Acceptable Loses"

Postacie
Zapowiedź

Dawny sprzymierzeniec wkurzył Normana Osborna, a jego odpowiedzią jest nasłanie Thunderboltów na Agents of Atlas.

Cytat

Mr. X: "The Grizzly? Are you that buffon who used to fight in a fuzzy bear suit?"
Grizzly: "Hey, Fabio, some of us left the 90's behind."

Streszczenie

Thunderbolts lecą na spotkanie ze swoim szefem. Kiedy helikopter ląduje, Norman przedstawia im nowego członka drużyny – Grizzly'ego. Ma on trochę doświadczenia jeśli chodzi o Atlas Foundation i wspomoże on drużynę swoją wiedzą. Paladin pyta się, czy celem misji jest wywalenie przeciwników z interesu, ale Osborn poprawia go - celem jest ich zabicie. Z powrotem w śmigłowcu Maxwell nie daje się sprowokować zaczepkom Xa i zaczyna opowiadać, czym zajmuje się Atlas i z kim będą walczyć. Udają się teraz do Luizjany. Jest tam fabryka broni chemicznej. To pozostałość po rządach Yellow Clawa. Nowy zarząd prawdopodobnie nie wie nawet o jej istnieniu. Przed jej wysadzeniem warto sprawdzić, co jest w środku.

Na miejscu przed atakiem do środka zostają wysłani Ghost i Ant-Man. Ten ostatni ma rozmieścić materiały wybuchowe po fabryce. Tymczasem pozostała część drużyny czeka na akcję. Grizzly opowiada o tym, jak działają takie tajne placówki. Tymczasem X przynosi ciała dwóch ochroniarzy. Prawdopodobnie zabił ich, zanim zdążyli zgłosić ich obecność. Ponieważ zjawiają się następni ochroniarze, Scourge każe zwiadowi się wynosić i ogłasza detonację za 5 sekund. Spanikowany Ant-Man zaczyna uciekać. Na szczęście ratuje go Ghost. Łapie Erica i dzięki temu obaj stają się niematerialni. Ghost bez ceregieli zaczyna szczepić swoich kolegów. Mówi im, że produkowano tu broń, która wyżre im mięśnie, chyba, że przyjmą antidotum. Cała okolica zostaje spowita toksycznym dymem ze zniszczonej fabryki.

Chwilę później na miejsce przylatuje latający spodek Agents Of Atlas. Thunderbolts próbują załatwić przeciwników z dystansu, ale są oni chronieni polem siłowym. Uranian zostaje oddelegowany do gaszenia fabryki, a reszta agentów rusza do walki. Venus zaczyna swój śpiew. Grizzly użył zatyczek do uszu, ale reszta go nie posłuchała i teraz stoją zahipnotyzowani. Najgorsze halucynacje ma Scourge. Zaczyna widzieć trupy swoich byłych kobiet. Ze strachu zaczyna do nich strzelać. W rzeczywistości kule lecą na Venus, która musi przestać śpiewać i chować się. Do ataku przystępuje Namora. Ogłusza Nuke'a, a następnie uderza drzewem w Maxwella. Ma większe problemy z Xem, który nawet strzela jej w twarz. Nie robi jej to jednak krzywdy i zabójca musi unikać jej ciosów. Zabawę kończy M-11, który oplata mu szyję swoją ręką, a następnie poraża go prądem. Headsman rzuca się na Gorilla Mana, ale zostaje powstrzymany przez M-11 i Namorę. Podczas gdy Paladin ma problemy z Kenem, Scourge dochodzi do siebie i znów zaczynają go nawiedzać wizje osób, które zabił na wojnie. Agenci zbierają pokonanych przeciwników w jedno miejsce. Dołącza do nich Uranian. W tym momencie bohaterowie zaczynają czuć się dziwnie. Bob informuje ich, że to skutek chemikaliów z fabryki. Zanim jednak skończy, doskakuje do niego Scourge, który pod wpływem swoich wizji rozcina mu mieczem brzuch.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #139 Thunderbolts #139 Thunderbolts #139 Thunderbolts #139 Thunderbolts #139 Thunderbolts #139 Thunderbolts #139 Thunderbolts #139 Thunderbolts #139

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.