Avalon » Serie komiksowe » Agents of Atlas vol. 2 » Agents of Atlas vol. 2 #10

Agents of Atlas vol. 2 #10

Agents of Atlas vol. 2 #10

"Terror of the Jade Claw" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Potwierdza się stwierdzenie, że najgroźniejszym wrogiem jest dawna wielka miłość. Jade Claw i jej siły atakują Atlas na każdym froncie. Agenci nie radzą sobie w starciu z Great Wall, ale Gorilla-Man ma pewien plan.

Streszczenie

Hidden City. Khanata i Venus leczą rany pod opieką mnichów. Derek pyta, gdzie jest Woo, kobieta odpowiada więc, że jest na naradzie z dowódcami. Chcą przygotować plan walki z Great Wall. Mężczyzna postanawia udać się do sztabu. Na miejscu on i Venus są świadkami kłótni pomiędzy Woo i Temuginem. Jimmy nie zgadza się z pomysłem zmasowanego ataku wszystkimi siłami na Great Wall. Uważa, że to samobójstwo. Nagle na monitorze pojawia się wiadomość od Suwan. Na nagraniu widać, jak samoloty jej organizacji niszczą statki należące do Atlas Foundation.

W hangarze Bob naprawia spodek. Wkrótce Temugin zleca mu analizę M-21 – robota Jade Claw – a Namora i Hale chcą, by ulepszył M-11. Woo z kolei prosi o zabezpieczenie sieci Atlas przed ingerencją z zewnątrz. Grayson mówi, że zajmie się tymi sprawami po kolei. Do Kena podchodzi jednak jeden z mnichów i mówi, że wie, gdzie można ulepszyć M-11.

Rozgłośnia radiowa. Speaker porusza temat tajemniczej kobiety o imieniu Venus, która pojawiła się kilkakrotnie w miejscach, gdzie przestępstwa popełniła grupa o nazwie Atlas.

W odosobnionej części Hidden City Ken i M-11 idą na spotkanie z twórcą robotów-zabójców. Mężczyzna wita swoich gości i pokazuje im swoje osiągnięcia. Hale pyta, czy jest w stanie ulepszyć M-11, aby był w stanie walczyć z M-21. Naukowiec przygląda się obrazowi robota Suwan. Jest pod wrażeniem jego mocy. Stwierdza, że ma pomysł na ulepszenie robota Woo, aby zrównoważyć siłę M-21.

Jimmy rozmawia z Lao. Smok opowiada mu historię swego ludu. Stulecia temu smoki służyły radą władcom ludzi, pomagając im w wojnach i polityce. Sojusze ludzi stały się ich sojuszami, a jego pobratymcy rozproszyli się po świecie i związali swój los z ludźmi, dali im dostęp do Dragon's Corridor, co ułatwiło im prowadzenie wojen. Woo mówi, że doradcą Suwan jest smok o imieniu Yao.

Audycja w radiu dobiega końca. Afrodyta jest wściekła, że ktoś używa jej rzymskiego imienia. Postanawia rozprawić się z oszustką.

Botswana, 32 godziny później. Woo i jego ludzie przygotowują się do obrony kopalni, która ma być zaatakowana przez Great Wall. Temugin jest zszokowany warunkami, w jakich żyją górnicy. Nagle otwiera się portal do Dragon's Corridor. Wyłaniają się z niego żołnierze Suwan. Hale każe żołnierzom zająć pozycje i odeprzeć atak. Nagle z przejścia wyłania się M-21 i Jade Claw. Wtedy na polu bitwy pojawia się nowy, udoskonalony M-11.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Agents of Atlas vol. 2 #10 Agents of Atlas vol. 2 #10 Agents of Atlas vol. 2 #10 Agents of Atlas vol. 2 #10 Agents of Atlas vol. 2 #10 Agents of Atlas vol. 2 #10 Agents of Atlas vol. 2 #10 Agents of Atlas vol. 2 #10 Agents of Atlas vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.