Avalon » Serie komiksowe » Agents of Atlas vol. 2 » Agents of Atlas vol. 2 #8

Agents of Atlas vol. 2 #8

Agents of Atlas vol. 2 #8

"Monster Makers"

Postacie
Zapowiedź

Jimmy Woo rusza w prywatną misję związaną z M-11 w najgorszym możliwym momencie - jedna z operacji Agentów przyciąga uwagę wielkiej zielonej istoty, która wpada w gniew.

Streszczenie

Nevada. Dwóch ludzi jadących przez pustynię zauważa idącego skrajem autostrady mężczyznę. Jeden z nich wyciąga pistolet i strzela do niego nabojem usypiającym. Zabierają uśpionego mężczyznę do samochodu i ruszają w dalszą drogę.

 

Ukryte Miasto. Khanata wraz z resztą drużyny spędza razem czas w łaźni. Derek jest zaskoczony tą sytuacją, Woo wyjaśnia, że bardzo ważne jest, aby ludzie ze świątyni widzieli go w ich towarzystwie, co będzie świadczyło o jego wysokiej pozycji. Mężczyzna pyta, dlaczego nie ma z nimi Boba i Kena. Jimmy wyjaśnia, że mieli do załatwienia inną sprawę.

 

USA, baza wojskowa. Spodek zniża się nad powierzchnię lotniska. Po chwili z jego wnętrza zostają wyrzucone skradzione rezerwy złota, wraz z karteczką z przeprosinami. Obserwujący wszystko na monitorze Osborn stwierdza, że umowa z Atlas Foundation jest nieważna.

 

Nevada. W laboratorium uśpiony mężczyzna budzi się przywiązany do stołu. Widzi stojące w pobliżu szklane pojemniki z unoszącymi się w nich zdeformowanymi ludzkimi ciałami. Rozkazuje stojącemu w pobliżu naukowcowi, aby go wypuścił.

 

Ukryte Miasto. Woo wsiada do latającego samochodu. Zamierza zbadać dokładnie Dragon’s Corridor. Gdy jego pojazd znika w portalu, rozlega się alarm.

 

Nevada. Nieznajomym okazał się Bruce Banner, który teraz przemienił się w Hulka i niszczy laboratorium. Bob leci do laboratorium po drodze zabierając Temugina i Venus z Las Vegas.

Na miejscu grupa zastaje opuszczone budynki. Nagle zza jednego z nich wychodzi pająkowaty twór trzymający w pysku rannego naukowca. Ken i Khanata zabijają potwora. Z drugiej strony budynku drużyna znajduje całe kłębowisko podobnych kreatur. Nagle wszystkie stworzenia zostają rozrzucone na boki przez Hulka. Na rozwścieczonego Bannera nie działa ani śpiew Venus, ani telepatia Boba. W tym samym momencie drużyna zostaje zaatakowana przez pozostałe przy życiu potwory.

 

Dragon’s Corridor. Jimmy przypomina sobie ostatnią rozmowę z Lao. Dowiedział się z niej, że po jego zniknięciu Suwan starała się zastąpić go na stanowisku Khana. Jednak pomimo jej wielkiego talentu nie mogła objąć tego stanowiska, ponieważ była kobietą. Jednak kierowane przez nią azjatyckie oddziały zbuntowały się przeciw władzy Ukytego Miasta. Tak powstała Great Wall.

 

Nevada. Namora próbuje pokonać Hulka jednak jest od niego wyraźnie słabsza. Do walki dołącza Temugin. Wymierza Bannerowi ciosy w najsłabsze miejsca ludzkiego ciała. Rozzłoszczony olbrzym odrzuca mężczyznę od siebie. Bob próbuje użyć uzbrojenia spodka aby powalić Hulka. Ten, wściekły skacze w górę i próbuje zmiażdżyć pojazd. Marvel Boy, słysząc słowa w ustach Bruce’a, dochodzi do wniosku, że usunął on już toksyny ze swojego organizmu i będzie podatny na śpiew Venus. Słysząc głos kobiety Banner uspokaja się i zasypia.

 

Jimmy opuszcza Dragon’s Corridor. Na miejscu czeka na niego Suwan, która mówi, że za wkroczenie na teren Great Wall zostanie ukarany przez Jade Claw.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8 Agents of Atlas vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.