Avalon » Serie komiksowe » Agents of Atlas vol. 2 » Agents of Atlas vol. 2 #7

Agents of Atlas vol. 2 #7

Agents of Atlas vol. 2 #7

"Secrets of The Deep" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy podróży w głębiny! Agenci i Sub-Mariner muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Tymczasem relacje pomiędzy Namorem i Namorą stają się napięte.

Streszczenie


San Francisco. Khanata siedzi w kawiarni. Pyta kelnerkę, czy wie coś na temat wiadomości, którą otrzymał. Ta mówi mu, aby poczekał chwilę, po czym ściana przesuwa się i Derek trafia do ukrytej komnaty. Wita go kobieta mówiąca, że mistrz Woo ma dla niego propozycję.

Atlantyk. Neptunia i Venus podziwiają piękny koral. Zaintrygowany jego rozmiarami i budową Marvel Boy przygląda mu się dokładniej. W pewnej chwili Namora pyta, czy Jimmy nie zechciałby zostać świadkiem na ich ślubie. Venus cieszy się z tej propozycji. Władca głębin mówi, że chce zamienić z Woo parę słów na osobności. Mówi mu, że jego kuzynka opowiedziała mu o Temuginie. Jimmy stwierdza, że jego następca rzeczywiście może być czasami utrapieniem, ale nie jest groźny. Namor przestrzega go przed takim myśleniem. Mówi, że w jego przypadku świat na powierzchni często odwracał jego uwagę, a zniszczenie nie przyszło z powierzchni, lecz z ręki syna, o którym nie wiedział. Radzi mu, aby nie popełniał tego błędu i uważał na swojego następcę. Jimmy sugeruje, żeby Namor zerwał kontakty z Osbornem, ten jednak stwierdza, że to nie takie proste. Nagle koral atakuje znajdujących się w pobliżu. Wszyscy, oprócz Venus i Tulema, zostają obwiązani przez macki.

Kobieta chce pomóc sowim przyjaciołom, ale mężczyzna ją powstrzymuje. Nagle widzą M-11, który zbił koral, jednak w wodzie unoszą się ciała jej towarzyszy i Namora. Gdy podpływa do nich okazuje się, że były tylko iluzją. Venus jest zaskoczona tą sytuacją. Bob wyjaśnia, że atak nie miał na celu zabicia Namora i jego wybranki, tylko tych, którzy pochodzili z powierzchni. Zaaranżował go Tulem. Chciał, aby Neptunia straciła powód, dla którego miałaby wrócić na powierzchnię. Doradca nie odpowiada. Grayson kontynuuje swój wywód. Mówi, że biologowie Atlantydów byli pod wrażeniem siły Namora, który był hybrydą człowieka i Atlantydy. Dlatego porywali ludzi z powierzchni, aby kontynuować badania. Ojciec Namory został adoptowany przez rodzinę królewską, ponieważ mógł dać życie dla kolejnej hybrydy, równie potężnej, jak Namor. Tulem przerywa mu, stwierdza, że zrobił to dla dobra swojego ludu. Gdyby nie siła Namora, nie przetrwaliby. Dlatego Neptunia musi zostać tutaj razem z nim, a ich potomek będzie jeszcze potężniejszy.

Parę godzin później Agents opuszczają głębiny. Wszyscy na pokładzie są rozczarowani efektami swojej wizyty. Woo jednak cieszy się, że Namor zwrócił jego uwagę na problemy, których do tej pory nie zauważał.

Khanata wysiada z samochodu Atlas Foundation. Jadąca z nim kobieta pyta, czy warunki zaproponowane przez pana Woo są zadowalające. Mężczyzna przytakuje. Żona widząc męża w dobrym nastroju pyta, co się stało, ale ten tylko wykrzykuje w niebogłosy, że kocha Jimmy'ego Woo."Mr. Lao Is Sleeping"

Postacie:
* Temugin, Lao
* dżin Al-Shalizar, Ancient One, Yellow Claw (w retrospekcji)

Ukryte Miasto. Temugin zaniepokojony nieobecnością Woo żąda audiencji u Lao. Kobieta pilnująca leża smoka mówi, że śpi on pod opieką mnichów. Medytują oni, aby w trakcie snu poznać umysł i wiedzę pana Lao. Nagle jeden z mnichów widzi wspomnienia smoka. Jest rok 1367. Dynastia Yuan zostaje pokonana przez dynastię Ming. Lao każe ukryć się siłom wiernym dla jego planu. Sam udaje się na poszukiwanie wartościowego chana. Po miesiącach wędrówki odnalazł wśród gór Atlas dżina. Zażądał od niego pomocy, jednak stwór odmówił i doszło do walki. Pokonany dżin podstępem zwabił smoka do swej lampy i uwięził, co przypłacił życiem. Po stuleciach lampę odnalazł Sorcerer Supreme i oddał słudze Atlas Foundation. Lao budzi się. Mówi, że Woo powrócił. Pyta Temugina czego chciał, ten jednak odpowiada, że to nic pilnego. Lao pyta, czy złamał sojusz pomiędzy Namorem i Osbornem, ten zaprzecza. Pyta smoka, co stało się z Suwan. Ostatnie wiadomości, jakie o niej dostał, były niepokojące. Jaszczur pyta, czy nigdy nie zastanowiło go, czemu spadkobiercy imperium Mongołów opuścili Azję.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7 Agents of Atlas vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.