Avalon » Serie komiksowe » Agents of Atlas vol. 2 » Agents of Atlas vol. 2 #6

Agents of Atlas vol. 2 #6

Agents of Atlas vol. 2 #6

"Secrets of The Deep"

Postacie
Zapowiedź

Agenci zmierzają w głębiny oceanu, gdzie Namora spotyka się ze swym kuzynem. Co wyniknie z tej konfrontacji?

Streszczenie

San Francisco. W swoim mieszkaniu Derek Khanata odbywa telefoniczną rozmowę w sprawie pracy. Niestety NSA nie chce mieć do czynienia z byłymi funkcjonariuszami S.H.I.E.L.D.. Zastanawia się, czy razem z rodziną nie będzie musiał wrócić do Wakandy.

Atlantyk. Agents of Atlas kierują się do przypuszczalnej siedziby Sub-Marinera. W międzyczasie Namora wyjaśnia, że pomimo zniszczenia Atlantydy nadal istnieje sporo mniejszych skupisk Atlantydów w głębinach oceanu. Przed ich pojazdem wyrasta nagle ściana lawy. Bob uspokaja wszystkich mówiąc, że spodek wytrzyma wysoką temperaturę. Po drugiej stronie rozciąga się przed nimi widok na rozległą podmorską metropolię. Wokół spodka gromadzą się wymarłe wodne dinozaury, które służą jako ochrona miasta. Nagle przed ich pojazdem pojawia się Namor. Drużyna Woo opuszcza spodek i wita się z królem Atlantydy. Sub-Mariner, przez wzgląd na obecność Namory w grupie, wita ich jako gości i zaprasza do swego miasta. Jimmy pyta Boba, czy przeszukuje już umysł Namora. Ten przytakuje.

Khanata siedzi w kawiarni, przeglądając gazetę. Nagle podchodzi do niego mała dziewczynka i wręcza ulotkę. Jest na niej wiadomość do Dereka, informująca o czasie i miejscu spotkania.

Atlantyk. W pałacu trwa uroczysta kolacja z okazji powrotu Namory. Neptuna oddala się od stołu i kieruje się do ogrodu, podziwiając jego piękno. Namor podąża za nią. Pyta Woo, kiedy zwolni księżniczkę ze służby w jego drużynie. Jimmy wyjaśnia, że księżna sama o tym zdecyduje. Namora jest wściekła na kuzyna. Zarzuca mu, że zostawił ją zamrożoną w lodzie. Władca głębin wyjaśnia, że był przekonany o jej śmierci. Dodaje, że Atlas Foundation zaopatruje Osborna w broń. Rozgniewana Namora wykrzykuje w twarz kuzynowi, że ten należy do jego sekretnej kabały. W tym momencie Bob mówi Woo, że Sub-Mariner nie ma zamiaru rozmawiać z nimi o Green Goblinie. Namor orientuje się, że Marvel Boy czytał w jego myślach i atakuje. Widząc działania swego króla strażnicy atakują grupę. Jimmy ratuje Venus przed atakiem. Syrena postanawia zakończyć walkę i zaczyna śpiewać. Hale zatyka uszy, ale wtedy orientuje się, że tylko on zabrał ze sobą zatyczki. Patrzy, jak jego koledzy dostają się pod wpływ czaru Venus. Kiedy kończy ona śpiewać, oczy wszystkich kierują się na całujących się Sub-Marinera i Namorę.

Atlantyk, dwa dni później. Drużyna Woo, bez Namory, przygotowuje się do opuszczenia podwodnego miasta. Hale nie jest zadowolony, że ją zostawiają, Jednak Venus uważa to za słuszną decyzję. Przerywa im sygnał komunikatora. Na ekranie pojawia się obraz Namory, która pyta, czy są gotowi do zwiedzania podmorskiego królestwa. Wkrótce Agents of Atlas przemierzają podmorską głębinę pod opieką Namora i jego świty.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6 Agents of Atlas vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.