Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Fantastic Four » Dark Reign: Fantastic Four #1

Dark Reign: Fantastic Four #1

Dark Reign: Fantastic Four #1

"The Bridge" - Chapter One

Postacie
Zapowiedź

Mroczne rządy wkraczają w życie pierwszej rodziny Marvela. Agenci H.A.M.M.E.R. atakują Baxter Building. Reed zmienia wszystko. Human Torch cierpi z powodu ogromnej straty, a Franklin i Val idą na zakupy. Będą podróże w czasie, równoległe rzeczywistości, Celestianie, Eternals, Devianci oraz Doomboty...a co najważniejsze, odnajdujemy tu odpowiedź na pytanie: Czym jest the Bridge?

Cytat

Reed (w myślach): "Civil War, Illuminati, Secret Invasion, and now what has followed… I caused all of this."

Streszczenie

Valeria, Franklin i Alicia zmierzają samochodem w kierunku Baxter Building. Po ostatnich przygodach (Secret Invasion: Fantastic Four - przyp. Jim) wszystko ma podobno wrócic do normy.

 

Tymczasem w samym budynku Ben złości się na doomboty, które rozkładają meble, dywany i ich prywatne rzeczy nie na swoje miejsce. Johnny martwi się jedynie o to, że podczas inwazjii stracił wszystkie numery telefoniczne do lasek. Pojawia się Sue i jest bardzo zła na chłopaków, że nie pomagają w urządzaniu domu. Tymczasem wszystkie doomboty gdzieś się kierują. Cała trójka idzie za nimi do Reeda, który ten też nie zajmuje się tym, czym powinien. Otóż wpadł on dziś na pomysł, który po prostu musiał wprowadzić w życie. Nazywa się The Bridge i służy do obserwowania, jak różne kłopoty podobne do ich własnych są rozwiązywane w alternatywnych światach. Jej źródło energii nie tylko zasili maszynę, ale również stworzy swego rodzaju płaszcz zabezpieczający dla najbliższego obszaru. Susan nie jest zadowolona z tego pomysłu, Reed jest jednak przekonany, że musi naprawić świat, i pragnie wyruszyć już zaraz.

 

W międzyczasie Osborn i jego agenci HAMMER są już pod Baxter Building. Norman stwierdza wyłączenie Fantastic Four z programu inicjatywy i rozkazuje ich "zamknięcie".


Richards przywdział już specjalne ubranko do podróży i wygłasza jeszcze monolog o tym, że nie będzie bierny wobec wszechobecnych problemów, jak wiekszość ludzi na świecie. Tłumaczy też, że tak naprawdę będzie cały czas w tym samym miejscu, choć wydawać się będzie, że zniknie, to tylko otoczenie wokół niego będzie się zmieniać. Żegna się krótko i wyrusza w podróż do alternatywnych światów. Kiedy tylko znika, agenci HAMMER z hukiem wkraczają do Baxter Building. Sue, Ben i Johnny bezzwłocznie wsiadają do windy, by stawić im czoła, lecz jeden z żołnierzy Osborna odcina zasilanie w całym gmachu. To zakłóca działanie The Bridge i Franklin wraz z Valerią, którzy akurat podjechali pod budynek, mogą podziwiać jak ich dom… świeci. Tymczasem bohaterowie uwięzieni w windzie nie chcą tracić ani chwili dłużej i dzięki sile Bena wychodzą na piętro. Ich oczom ukazuje się jednak… dżungla, a w niej dinozaury, Celestianie oraz jakieś inne super istoty.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Dark Reign: Fantastic Four #1 Dark Reign: Fantastic Four #1 Dark Reign: Fantastic Four #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.