Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #12

Iron Man vol. 4 #12

Iron Man vol. 4 #12

"Execute Program" - Part 6

Postacie
Streszczenie

S.H.I.E.L.D. Helicarrier. Tony i Nick Fury przyglądają się obrazom zbrój, które w tym momencie sieją popłoch na całym świecie. Fury jest wściekły i nie może uwierzyć, że ktoś pokonał z łatwością zabezpieczenia programu kontrolującego zbroje. Stark odpowiada, że może albo wsadzić go za to do więzienia, albo puścić wolno i wtedy osobiście zajmie się swoimi tworami...

Arabia Saudyjska. Fantastyczna Czwórka ma ręce pełne roboty, starając się ratować pracowników złóż ropy naftowej [imienia Nabiha Berri - Snak3]. Pojawia się zbroja typu Hulkbuster i Reed wzywa na pomoc Namora. który w tym momencie...

Cios podwodnej zbroi, której dłonie zostały wyposażone w szpony, dosięga po raz kolejny obficie krwawiącego króla mórz. Po chwili pojawia się Iron Man i przebija ręką klatkę piersiową zbroi. Kawał żelastwa spada w głąb oceanu.

Arabia. Thing i Mr. Fantastic zostają powaleni przez zbroję, która chcę dostać się do złóż ropy. Poirytowany Ben wstaje i chwyta ją za nogę, nie chcąc dopuścić do eksplozji. Z tej pozycji ma świetny widok na stopę, w której uaktywniają się wyrzutnie. Obaj znikają w dziurze, do której wlatuje po chwili czerwona smuga. W następnej sekundzie zbroja wraz z Benem zostają wyciągnięci przez Starka, który nie traci czasu i błyskawicznie niszczy obie stopy zbroi, chcąc ograniczyć jej mobilność i... Wynieść ją na orbitę, co właśnie robi. Niestety, napotyka na problem w postaci zbroi typu Stealth i zmuszony jest puścić swój ładunek. Czekając na kolejny atak, oblicza czas, jaki pozostał, zanim puszczana zbroja uderzy w ziemię i spowoduje katastrofę. Wreszcie zostaje trafiony wiązką energii i wykorzystując ułamek sekundy, przez który "Stealth" stała się widoczna, niszczy ją. W tym momencie wpada na pomysł i komunikuje się z Reedem pytając, czy może pożyczyć Torcha.

Po kilku minutach dopadają zbroję odporną na wysokie temperatury i Torch rozgrzany do granic możliwości przebija się przez nią, łamiąc na pół. Odliczający cenne sekundy, Stark odlatuje bez słowa.

Po kilku minutach łapie spadającą z orbity zbroję i odlatuje w kierunku Kostomy [miasto w Rosji - Snak3]. Na miejscu jest już zbroja chcąca wysadzić wieże chłodzące reaktor. Po chwili odwraca się, ale już za późno. Zostaje zniszczona w skutek kolizji ze zbroją, rzuconą przez Iron Mana. Tony udaje się do N.Y.

W N.Y. Avengers starają stawić czoło kolejnej zbroi typu Hulkbuster. Tłem ich walki są dziesiątki zniszczonych budynków i aut. Po chwili Wolverine zostaje przygnieciony jednym z nich.

Iron Man przyspiesza, ponieważ martwi go cisza w komunikatorach członków drużyny. Na miejscu zastaje poobijaną Spider-Woman, która każe mu podążać za zniszczeniami. W tej sposób Iron Man trafia na Captaina America, będącego przynętą w pułapce. Kiedy tylko do niego podlatuje, atakuje go Hulkbuster. Wymiana ciosów nie przynosi efektów, ponieważ zbroja kontrolowana jest przez jego podświadomość. W tym momencie zbroja podnosi Capa z zamiarem zmiażdżenia jego głowy. Stark zdając sobie sprawę, że może tylko w jeden sposób powstrzymać to szaleństwo, przykłada dłonie do swojej klatki piersiowej i odpala dziesięciotysięczny ładunek elektryczny. Kiedy ustaje akcja jego serca, w pewien sposób ginie też zbroja, uwalniając Rogersa. Tony osuwa się na ziemię i nie daje znaków życia.

Dzień później w szpitalu. Nick Fury i Jack Kooning rozmawiają o Tonym. Jack nie dowierza, że taki narcyz jak Tony mógł poświęcić swoje życie w obronie kogoś innego. Fury dodaje, że sprawa jest praktycznie martwa, ponieważ jedyny świadek widzący, jak Iron Man morduje człowieka, przedawkował przed godziną narkotyki. Obaj stoją przed salą, w której znajdują się Maya Hansen, Sal i Tony. Bohater przeżył tylko dzięki Extremis podanemu do jego ciała, dzięki któremu możliwe było przywrócenie akcji serca po pół godzinie. Jest w podłym nastroju i nie pomagają nawet słowa Sala, przypominającego, że to syn Yinsena wykorzystał zbroję, która - jak Stark powiedział - jest jak broń. Tony ze spuszczoną głową przyznaje mu rację, ale dodaje, że w tym momencie każdy bohater jest bronią, którą można wykorzystać, a kiedy ostatni raz sprawdzał, broń wymagała rejestracji...

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.