Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Who Do You Trust? » Secret Invasion: Who Do You Trust?

Secret Invasion: Who Do You Trust?

Postacie
Zapowiedź

One-Shot, w którym zobaczymy pięć historii z Uniwersum, oświetlających kluczowe elementy Secret Invasion! Captain Marvel wybiera stronę! Marvel Boy podejmuje decyzję! Wonder Man i Beast ścierają się ze sobą! Abigail Brand, agentka S.W.O.R.D., odnajduje wroga! I na koniec do walki dołączają Agents of Atlas!

Cytat

Heather na temat planów inwazji: "I can draw a map of France with 'France' crossed out and 'Heatherland' written in. But that doesn't make me the queen of France."

Streszczenie

"Farewell"

Postacie:
* Captain Marvel [Khn'Nr]
* Heather Sante
* Skrullowie

Opuszczając Ziemię, Captain Marvel powtarza w myślach słowa pożegnalnego listu do Heather Sante i wspomina rozmowę, jaką odbyli przed dwoma dniami. Weszła akurat, kiedy oglądał w telewizji materiał o Thunderbolts i z miejsca oświadczyła, że technologia, którą zabrał ze statku Skrullów, jest oryginalna. Co więcej, dysk zawiera plany inwazji na Ziemię, ale nie ma sposobu, by potwierdzić ich wiarygodność. On uważa, że inwazja już się rozpoczęła i Skrullowie podszywają się pod bohaterów, a oboje zgadzają się, że nie można nikomu zaufać w tej sprawie.

Teraz. Skrullowie omawiają właśnie te same plany inwazji, kiedy jeden z żołnierzy przybiega do dowódcy z informacją, że Captain Marvel przybył przez portal ze Strefy Negatywnej. Gdy przybywają do komory portalu, przybysz jest już skuty i przesłuchiwany, ale nie stawia oporu. Chociaż nazywają go zdrajcą i nie szczędzą tortur, Khn'Nr podnosi się i oświadcza, że jeśli ma kogoś zdradzić, będą to ludzie, którym przyrzekł służyć, bo nie może walczyć z własną naturą i chce pomóc w inwazji.

Kiedy Heather znajduje list, czyta w nim, że wybrał wąską ścieżkę między dobrem a złem i zamierza wykorzystać inwazję Skrullów, by zniszczyć większe zło. W tym czasie Captain Marvel zbliża się do bazy Thunderbolts."In Plain Sight"

Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Timothy Green

Postacie:
* Abigail Brand
* Deems, Dalx, Nick Fury, Black Bolt, Grrix

Unosząc się w ochronnym polu w przestrzeni kosmicznej usianej resztkami orbitalnej bazy, agentka Brand znajduje chwilę, by podziwiać wschód księżyca, między rozmyślaniem o tym, jaka czeka ją śmierć. Przez chwilę wspomina dzieciństwo i brutalnego ojca, dochodząc do wniosku, że obecna sytuacja nie jest najgorsza. Zastanawiając się natomiast, jak znalazła się w tej sytuacji, wspomina swój pierwszy dzień w S.W.O.R.D..

Po wstępnym oprowadzeniu została od razu zabrana do pokoju analityków, gdzie obserwowano posiedzenie międzyplanetarnej rady na temat konsekwencji zniszczenia planety Skrullów przez Galactusa. Wszyscy bacznie obserwowali zachowanie ambasadora Skrullów, który uśmiechał się podejrzanie, wystukując jakiś prawdopodobnie zakodowany sygnał na stercie klasycznych książek, takich jak "Iliada" czy "Hamlet". Przydzielono ją do rozszyfrowania tej sprawy, więc na początek czekało ją kulturalne douczanie w postaci długiego oglądania skrullowego odpowiednika telewizji. Później, podczas spotkania z ambasadorem na bankiecie, odbyła z nim ciekawą dyskusję o filozofii i dowiedziała się, że jest członkiem sekty religijnej, głoszącej niesienie innym rasom prawdy o tym, który wszystkich kocha.

Minęło sporo czasu, zanim odgadła w końcu, że ukryta wiadomość nie leżała w wystukiwanym przez Skrulla rytmie, lecz w książkach, które czytał. Połączywszy to z fragmentem ich filmu i komentarzem, że nie można walczyć z chorobą, która zabija po cichu, zrozumiała w końcu, co się święci. Szkoda, że dotarło to do niej dopiero teraz, ale nie znaczy to, że zamierza się poddać. Zbliża się właśnie do przelatującego statku najeźdźców i po oderwaniu fragmentu obudowy dostaje się do środka."Seems Like Old Times"

Scenariusz: Christos Gage
Rysunki: Mike Perkins

Postacie:
* Wonder Man
* Beast
* Spider-Man, Wolverine, Cage, Ares
* Captain America, Thor, Wolverine, Spider-Woman

Kiedy walczący w Savage Land Avengers zostają niespodziewanie zaatakowani przez dinozaura, jego skok sprawia, że ziemia zapada się, a znajdujący się w pobliżu Wonder Man i Beast wpadają do podziemnej jaskini. W pierwszej chwili jeden oskarża drugiego o bycie Skrullem, jednak szybko dochodzą do wniosku, że tylko współpracując mogą się stąd wydostać. Mija zaledwie kilka minut, gdy zostają zaatakowani przez przerośnięte robale i muszą walczyć ramie w ramię. Beast korzysta z okazji, by udowodnić swoją oryginalność, wspominając ich stare wspólne przygody, co kupuje mu kredyt zaufania. Jego ciągłe wspominki zaczynają jednak drażnić Wonder Mana, który twierdzi, że Beast zmienił się znacznie od tamtego czasu. Ten wykorzystuje to, by podważyć jego prawdziwość pytając, czy te wszystkie zmiany nie świadczą aby, że jest oszustem, a umacnia go w tym przekonaniu stwierdzenie, że rzadko się teraz widują. Dalsze dyskusje na temat tego, jak zmienił się świat przerywa im atak wielkiego węża, z którym świetnie radzą sobie pracując zespołowo. To zaczyna przekonywać Wonder Mana, ale kiedy dochodzą do wyjścia z tunelu, Beast niespodziewanie zwraca się przeciwko niemu i zrzuca ze skarpy. Oddalając się stwierdza, że po tak długim okresie nieobecności, nie może mu zaufać, bo Skrullowie tylko czekają, by zniweczyć ich szanse na powrót."Master Of The Cube"

Scenariusz: Zeb Wells
Rysunki: Steve Kurth

Postacie:
* Noh-Varr
* The Warden
* Maria Hill
* Bricker

Noh-Varr przejął całkowicie kontrolę nad The Cube i zdołał zgrać do jej systemów fragmenty Najwyższej Inteligencji i systemu Plex, które pozostały w jego umyśle. Kiedy jednak przychodzi alarmowy komunikat z S.H.I.E.L.D. o wykryciu wirusa, każe sprowadzić Naczelnika, by utrzymać pozory. Ten nie jest chętny do współpracy, więc opluwa go, by nanotechnologia z jego śliny pozwoliła przejąć kontrolę nad jego zachowaniem. Zmusza go, by w rozmowie z Marią Hill powiedział, że wszystko jest w doskonałym porządku, a sam udaje się do głównej sali, gdzie zgodnie gawędzą uwolnieni więźniowie i strażnicy. Okazuje się, że kontroluje ich wszystkich dzięki technologii Plex, jednak ta nagle przestaje działać, a jeden z więźniów natychmiast rzuca się na niego. Starając się go powstrzymać, zabija go niechcący, a wtedy cała kontrola zanika i rozpoczynają się zamieszki na pełną skalę. Gdy wraca do pokoju kontrolnego, by sprawdzić, kto wyłączył system, zastaje tam Skrulla masakrującego techników. Wystarczy jeden dotyk, by go powalić, a gdy ten burczy coś na temat przejęcia planety i swojego boga, Noh-Varr oświadcza, że nie będzie tolerował tego w swojej armii. Gdy jednak dociera do niego, że jego tak zwana armia morduje się nawzajem, a atak Skrullów to coś więcej niż pojedynczy zamachowiec, dochodzi do wniosku, że będzie musiał sam się tym zająć."The Resistance"

Scenariusz: Jeff Parker
Rysunki: Leonard Kirk

Postacie:
* Namora, Marvel Boy, Gorrila Man, Human Robot, Venus, Jimmy Woo
* Skrullowie

Chociaż Skrullowie nadają na wszystkich kanałach wezwanie do poddania się i zapewnienia o swoich pokojowych zamiarach, walki trwają. Namora została uwięziona przez dowódcę Skrullów, który zamierza poddać ją testom, jednak zostaje zaskoczony przez dwóch ludzi, którzy wyłaniają się z oparów obezwładniającego gazu niewzruszeni. Jest jeszcze bardziej zaskoczony, gdy jeden z nich zmienia się w goryla i atakuje go, a drugi okazuje się robotem i rozbija hydrant, by pomóc Namorze odzyskać siły. Razem rozbijają oddział wroga, pozostawiając przy życiu tylko dowódcę, którego biorą do niewoli.

Wkrótce, w statku ukrytym na dnie rzeki, Marvel Boy i Venus kończą operację na odciętej głowie dowódcy Skrullów, by użyć jej przeciwko najeźdźcom. On zainstalował w jego mózgu urządzenie, dzięki któremu ona może dostroić się do częstotliwości fal mózgowych Skrullów i użyć na nich swojego uroku. Gdy wracają na pole walki, pod wpływem Venus wszyscy żołnierze wroga rzucają broń i wskakują do rzeki, topiąc się. W ostatniej chwili zatrzymuje ich jednak oświadczając, że nie może zabić żołnierzy, którzy nie są źli, a jedynie wypełniają rozkazy, zaś Jimmy Woo pozwala jej przerwać akcję. Skrullowie natychmiast rzucają się do ucieczki, ale Woo nie zamierza pozwolić im odejść. Na szczęście Human Robot nie ma skrupułów i niszczy wszystkich swoim promieniem śmierci. Grupa postanawia wycofać się i przejść do walki partyzanckiej, co wciąż żywy dowódca Skrullów komentuje stwierdzeniem, że walczą dokładnie tak samo, jak oni.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.