Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #16

Ultimate Spider-Man #16

Ultimate Spider-Man #16

"Kraven the Hunter"

Postacie
Cytat

Kraven o Spider-Manie: "...I'm going to kill him with my bare hands."

Streszczenie

Octavius przemawia do tajemniczego rozmówcy. Zastanawia się, jak ten może spać w nocy, jest bowiem tak zły. Wie także, że to on próbował go zabić. Otto na chwilę traci wątek przemowy, nie może się skupić, a gdy próbuje, całe jego ciało zaczyna go boleć. Po chwili jednak kontynuuje. Mówi tajemniczemu rozmówcy, że mu ufał. A teraz wygląda niczym koszmar. Śmieje się na samą myśl, że zaufał temu człowiekowi, bowiem ich cała znajomość opierała się na kłamstwie i oszustwie - doktor miał dla niego wykradać informacje. Domyśla się, że ten próbował go zabić, myśląc, że Otto wykradł już wszystkie informacje Osbornowi i jest już bezużyteczny. Doctor jest przekonany o winie swojego rozmówcy.

Tajemniczym rozmówcą był... obraz w apartamencie, do którego Octavius się włamał. Otto łapie się za głowę i mówi, że nie pamięta, nad czym pracowali z Osbornem, boli go głowa, nie może się skupić, Dodatkowo ramiona, które do niego przyrosły, sprawiają, że wyczuwa je wewnątrz siebie. Patrząc na obraz, irytuje się i rozrywa go mechanicznymi mackami wykrzykując, że mężczyzna widniejący na obrazie powinien był upewnić się, że nie żyje, bo teraz on ma zamiar zrujnować jego. Gdy chwila gniewu mija, wzrok Otta pada na makietę stojącą na biurku.

W telewizji nadawana jest reklama z mężczyzną znanym jako Kraven the Hunter. Kraven przypomina, że walczył już z krokodylami, boksował się z kangurami, teraz przybędzie do Nowego Jorku. Cel wizyty zostanie jeszcze przez chwilę tajemnicą.

Peter ogląda reklamę w Bugle'u. próbuje dowiedzieć się czegoś na temat Octopusa, jednak nie ma o nim żadnej wzmianki na żadnym z kanałów. Dziwi się, że Octavius przeżył Chciałby usiąść z nim i porozmawiać o swojej mocy. Domyśla się jednak, że nie wchodzi to w grę. Na dodatek boi się, że Octopus domyśli się, że jest Spider-Manem. Rozmyślania Petera brutalnie przerywa Jameson. Peter szybko wraca do swojego boksu. Po drodze mija Uricha, który próbuje skontaktować się z kapitanem Stacym.

Stacy nie odbiera telefonu, jest bowiem zajęty rozmową z Gwen. Nie może uwierzyć w to, co zrobiła córka, zastanawia się także, skąd wzięła nóż. Nie dając jej czasu na odpowiedź, mówi dalej. Ma pod sobą tylu policjantów, a nie może zapanować nad nią. Pyta się Gwen, czy wie, co robi się z dziewczynami przynoszącymi nóż do szkoły, od razu sam odpowiada - zamyka się na noc w celi.

Gwen chce wyjść. Mówi, że myślała, iż będą rozmawiać, ale ojcu po prostu odbiło. Ten każe jej usiąść z powrotem. Gwen robi ojcu wyrzut, że ten nawet nie spytał, dlaczego wyjęła nóż. Ze łzami w oczach mówi mu, że zrobiła to w obronie młodego chłopaka, broniąc go przed przerośniętym kolegą, a nikt inny nic nie robił. Mówi do ojca, by spojrzał jej w oczy i powiedział, że zrobiła źle. Kapitan mówi, że nie może wyciągać noża w szkole. Dziewczyna odpowiada, że jeśli sytuacja się powtórzy, zachowa się tak samo.

Rozmowę przerywa telefon od matki kapitana. Okazuje się, że jest to jednak podstęp Uricha, który koniecznie chce porozmawiać z policjantem. Uparty dziennikarz pyta się kapitana, czy wie do kogo wcześniej należał dom, w którym zginęła kobieta. Podpowiada policjantowi, że do Otto Octaviusa. Ben mówi, że to doktor, który zniknął podczas eksplozji w Oscorp, na dodatek jego źródła twierdzą, że widziano go w okolicy.

Kapitan dziękuje za informacje, jednocześnie ogląda sie za córką, tej jednak już nie ma.

Do kapitana podchodzi dwójka osób. Rudowłosa kobieta i mężczyzna. Wyglądają na agentów federalnych. Chcą porozmawiać na osobności. Stacy pyta się, czy doktor Octavius ma z tym coś wspólnego, agenci porozumiewawczo patrzą się na siebie. Po chwili rozmowa przenosi się do biura.

Daily Bugle. Robbie pyta się, kto chce zbadać włamanie w Hammer Towers. Podobno widziano tam mężczyznę z mechanicznymi ramionami. Słysząc to, Peter przypomina sobie, że gdy spotkał Octaviusa, widział mechaniczne ramiona na jego ciele.

Po chwili Spider-Man szybuje w stronę Hammer Towers. Na miejscu jest już właściciel - mężczyzna z obrazu, do którego przemawiał Otto - i dwójka agentów, którzy odwiedzili kapitana Stacy'ego. Okazuje się, że są oni agentami S.H.I.E.L.D. Kobieta nazywa się Sharon Carter. Hammer najpierw wyprowadza agentów z błędu. Mówi, że osoba widniejąca na obrazie zniszczonym przez Otto, to nie on, a jego ojciec. Podobieństwo jest zupełne. Hammer chce wiedzieć, dlaczego taka instytucja jak S.H.I.E.L.D. interesuje się włamaniem. Agenci wypytują go o Otto Octaviusa. Hammer przyznaje się jedynie, że go poznał. Carter wyjaśnia, że podczas eksplozji w Oscorpie do ciała Otto przyłączyły się, na stałe, mechaniczne ramiona. Mężczyzna doznał ponadto urazów głowy i cierpi na amnezję, nie pamięta nawet, nad czym pracował tuż przed wypadkiem.

Wszystkiemu z zewnątrz, dzięki rozbitemu przez Octoviusa oknu, przysłuchuje się przyczepiony do ściany budynku Spider-Man. Nagle zostaje zauważony. Agenci otwierają ogień. Peter ucieka.

Na lotnisku ląduje samolot z Kravenem. Mężczyzna zdradza swój cel przyjazdu - będzie polował na Spider-Mana. Obiecuje, że go zabije.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.