Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Marvel Team-Up » Ultimate Marvel Team-Up #5

Ultimate Marvel Team-Up #5

Postacie
Cytat

Morgan Stark (dowiedziawszy się, że Tony ma guza mózgu): "Are you dying?"
Tony Stark: "I'm trying not to."

Streszczenie

Dziesięć lat temu, Gwatemala. Samolot z Tonym i Morganem Starkami na pokładzie ląduje na lotnisku. Mężczyźni mają spotkać się z miejscowymi władzami w sprawie sprzedaży systemów naprowadzających. Tony nie jest pewny, czy pomysł Morgana, który zorganizował przedsięwzięcie, był dobry. Starkowie wychodzą z samolotu i zauważają, że na lotnisku czeka na nich uzbrojony oddział.

 

Dzisiaj. Peter próbuje w jakiś sposób pomóc unieruchomionemu Iron Manowi. Tony pyta się go, jak chłopak się nazywa, a usłyszawszy odpowiedź, stwierdza, że chyba go skądś zna. Słysząc, że Parker jest autorem wypracowania o Starku, ten mówi, że czytał go i się mu podobał. Teraz jednak nie może rozmawiać, ponieważ potrzebuje, aby Peter sprowadził pomoc. Kiedy chłopak się odsuwa, Latverianie strzelają ponownie do Iron Mana ze swojej broni. Parker wpada między zawalone trybuny. Napastnicy magnetyzują swoje zbroje i zaczynają podnosić Starka, chcąc go umieścić w helikopterze. Tony ostrzega ich, że policzy się z nimi, jak tylko jego systemy jego pancerza zaczną działać.

 

Dziesięć lat temu. Morgan zaczyna martwić się o Tony’ego, który nie czuje się dobrze w niewoli. Kuzyn wyznaje mu, że ma guza w mózgu, który jest śmiertelny. Udało się mu jednak stworzyć bio-zbroję, która podtrzymuje go przy życiu, ale musi regularnie stosować kurację. Jeżeli więc szybko nie wrócą do Stanów, to Tony umrze.

 

Teraz. Porywanemu Iron Manowi przychodzi z pomocą Spider-Man. Wykorzystując swoją zwinność, unika strzałów Latverian i odwraca ich uwagę od Starka, który zostaje puszczony przez nich. Peter uczepia się jednego z przeciwników i zaczyna przełączać mu kable w zbroi, czego efektem jest eksplozja. Tymczasem Iron Man, wciąż nie mogący uruchomić systemów pancerza, wpada do zatoki.

 

Dziesięć lat temu. Przywódca Czerwonego Diabła, Jesus Havek, oznajmia więźniom, że zostali schwytani z powodu jednego człowieka: Tony’ego Starka, który miał sprzedać broń rządowi Gwatemali. Mężczyzna żąda od biznesmena, aby to jemu przekazał technologie, i ostrzega, że nie zawaha się zabić zakładników, aby dostać to, czego chce. Tony mówi, że nastąpiła pomyłka i jest tu tylko na wakacjach. Havek daje znak jednemu ze swoich ludzi, który zabija Morgana.

 

Dzisiaj. Peter wpada do wody, jednocześnie gubiąc maskę. Nurkuje po nią, a kiedy wynurza się na powierzchnię, tam czeka na niego Latverianin i wystrzałem tworzy falę, która uderza w Spider-Mana. Pozostali znów magnetyzują zbroje i wyciągają Iron Mana z wody.

 

Dziesięć lat temu. Zmuszony do pracy Stark konstruuje metalową rękawicę z repulsorem. Podczas demonstracji Tony zakłada ją na rękę jedno z żołnierzy, po czym naciska jeden z guzików i poraża Haveka i jego ludzi. Stark zabiera ich broń i idzie uwolnić pozostałych zakładników.

 

Teraz. Iron Manowi udaje się wreszcie uruchomić systemy zbroi i kolejno zestrzeliwuje Latverian.

 

Później. Golog spotyka się z pułkownikiem Furym i zarzuca mu, że ten obiecał mu technologię Starka, ale nie dotrzymał słowa. Nick odpowiada, że rząd miał jedynie nie interweniować, kiedy Latverianie będą próbowali ukraść zbroję Iron Mana, a to, że nie potrafili tego zrobić, to nie jego wina. Ponadto, nikt nie pozwolił obcokrajowcom otwierać ognia do cywili. Fury każe Gologowi wracać do swojego szefa, ponieważ umowa została zerwana, jako że Stany Zjednoczone sprzymierzają się jedynie ze zwycięzcami. Po wyjściu Latverianina Nick dostaje wiadomość, że prezydent jest na linii. Pułkownik nie jest tym zaskoczony.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Marvel Team-Up #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.