Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #1

Hulk vol. 2 #1

Hulk vol. 2 #1

"Who is the Hulk?"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy jedna z osób, które najdłużej były związane z Hulkiem, zostaje zamordowana, Iron Man, She-Hulk i Leonard Samson rozwiązują tę zagadkę. Wszystkie poszlaki prowadzą do Hulka, ale...

Streszczenie

Dimitri, Rosja, 100 mil na południowy zachód od Odessy. Dzisiaj. Doktor Samson i She-Hulk starają się zrekonstruować przebieg wydarzeń, mających tu miejsce jakiś czas temu. Opierając się głównie na śladach odciśniętych w ziemi, Leonard wysnuwa wniosek, jakoby w tym miejscu miała miejsce walka pomiędzy Hulkiem, a Abomination. Odtwarzając bitwę krok po kroku, upewnia się w przekonaniu, że złoczyńca, którego zwłoki leżą obok, został pobity przez zielonego, po czym dobity przez niego serią pocisków z broni palnej. Do ciała zbliża się reszta ekipy dochodzeniowej - generał Ross, Maria Hill i Iron Man. Nie wierzą oni w przedstawiony przez Samsona scenariusz. Niemożliwym przecież jest, żeby Hulk mógł się tu pojawić. Do tego, nie korzysta on przecież z pistoletu. Leonard trzyma się swojej wersji wydarzeń. Nie zna bowiem innej, naświetlonej przez promienie Gamma istoty, której wzrost dochodziłby do dwudziestu stóp. Następnie poruszona zostaje kwestia pochodzenia tak dużego narzędzia zbrodni. Stark natychmiast wydaje polecenie inwentaryzacji wszelkiej wytworzonej przez S.H.I.E.L.D. broni palnej. Ma nadzieję, że egzemplarz użyty przez zielonego nie pochodzi z ich zbrojowni. W końcu Samson decyduje się na zakończenie oględzin miejsca zdarzenia. Proponuje zabezpieczyć zwłoki i wracać do Ameryki. Nie zgadzają się na to jednak członkowie drużyny Winter Guard, którzy pojawili się właśnie obok. Według nich, to oni powinni zająć się zadaniem rozwiązania zagadki śmierci Emila Blonsky'ego, ponieważ był on obywatelem Rosji. Rozpoznając wśród przybyszów Red Guardiana i Darkstar, She-Hulk przytomnie zauważa, że zgodnie z bazą danych Avengers są oni martwi. Iron Man jednak poucza ją, że gdyby czytała akta S.H.I.E.L.D., wiedziałaby, że martwi członkowie Winter Guard są zastępowani przez kolejnych. Tymczasem Samson wdaje się w potyczkę słowną z liderem miejscowej drużyny superbohaterów. Uważa, że powinni oni być wdzięczni Amerykanom za pomoc w uprzątnięciu bałaganu. Oznajmia, że mają do czynienia z Hulkiem, więc to, że zniszczona została zaledwie jedna wioska, to szczęście. Iron Man stara się załagodzić konflikt. Oznajmia, że przedstawiciele S.H.I.E.L.D. zostali tu zaproszeni i mają wyłączność na tę sprawę. Winter Guard zauważają, że tylko Stark i Hill mają te uprawnienia. Leonard nie wytrzymuje napięcia i uderza Red Guardiana w twarz. Mężczyzna odpłaca mu tym samym. W międzyczasie rozpętują się jeszcze dwa pojedynki - pomiędzy Ursa Major i She-Hulk, a także pomiędzy Crimson Dynamo i Iron Manem. Niespodziewanie, głosem rozsądku w tym chaosie okazuje się generał Ross, który zwraca uwagę walczących na małą dziewczynkę - jedyną ocalałą mieszkankę zniszczonej wioski. Dziecko cały czas powtarza jedno słowo: "czerwony".

Syberia, 100 mil od czegokolwiek. Z dużej wysokości na ziemię spada, ubrany tylko w podarte spodnie, Rick Jones. Trzęsąc się z zimna wstaje i spogląda na płonący w oddali pożar. Zastanawia się, w co też wplątał się tym razem.

Ross i Samson wjeżdżają do pilnie strzeżonej bazy Gamma w Nevadzie. Co rusz potwierdzając swoją tożsamość, dyskutują na temat niedawnych wydarzeń. Generał ma pretensje do Leonarda o to, że zachował się tak irracjonalnie podczas rozmowy z Red Guardianem. Jego rozmówca uważa, że Thaddeus po prostu nie może znieść tego, że musi poprosić o pomoc akurat tę osobę, do której zmierzają. Mężczyzna odpowiada, że jedyne, czego nie może znieść, to psychobełkot towarzysza. Gdy otwierają się ostatnie drzwi, siedzący wewnątrz pomieszczenia Bruce Banner przyznaje, że zastanawiał się, kiedy Ross i Samson przyjdą do niego po ratunek.

Autor: Don God

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #1 Hulk vol. 2 #1 Hulk vol. 2 #1 Hulk vol. 2 #1 Hulk vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.