Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #118

Ultimate Spider-Man #118

Ultimate Spider-Man #118

"Ultimate Spider-Man And His Amazing Friends" - part 1

Postacie
Zapowiedź

W życiu młodego Petera Parkera nastąpiły zmiany. Jego kumplem jest teraz Johnny Storm z Fantastycznej Czwórki, któremu podoba się Liz Allen. Ale z dziewczyną dzieje się coś dziwnego i wkrótce wpłynie to na wszystkich licealistów z Midtown High, również na byłą dziewczynę Petera, Kitty Pryde.

Cytat

Johnny (o opasce Nicka Fury'ego): "I always thought there was a Quato behind that patch. You remember... from Total Recall?? The guy pulled up his shirt and he had a little Quato. I always thought he was going to lift that eye patch up and this little Quato Nick Fury would say: Hey howyadoin??""

Streszczenie

Peter Parker czyta książkę Einsteina, ale nie może skoncentrować się na lekturze, ponieważ wciąż myśli o śmierci Harry’ego Osborna.

 

Podczas robienia pompek Kenny McFarlane cieszy się z tego, że Kitty Pryde chce z nim chodzić. Obiecuje sobie, że nie zmarnuje szansy i zostanie jej chłopakiem, zamiast "tylko" najlepszym przyjacielem. Żałuje, że Peter nie chce przyznać się, że jest Spider-Manem, ponieważ chętnie porozmawiałby z nim o Kitty. Sam by mu powiedział, że się domyślił, ale nie wie, jak Parker by zareagował, więc woli się z tym wstrzymać.

 

Mary Jane nudzi się w swojej pracy, ponieważ ma mało klientów, a na domiar złego każdą chwilę, w której nic nie robi, szef każe jej poświęcać na sprzątanie już i tak bardzo czystej lady. Do Mary podchodzi Liz Allen i prosi o lemoniadę. Watson, widząc, że przyjaciółka nie wygląda najlepiej, pyta się, czy wszystko jest w porządku. Ta odpowiada, że to kobiece problemy, dziękuje za napój i odchodzi. W myślach jednak przyznaje, że nie ma pojęcia, co się z nią dzieje, i boi się, że to może być coś poważnego. Zastanawia się, czy nie powinna iść do lekarza, ale po chwili przekonuje siebie, że to tylko niestrawność.

 

Na randce ze sławną osobistością Johnny Storm jest zirytowany, że dziewczyna nie rozmawia z nim, nie próbuje dowiedzieć się, jaki on jest i ogólnie zaczyna uważać, że siedząca naprzeciw niego blondynka nie jest zbyt interesująca. Zastanawia się, dlaczego w ogóle jej spec od wizerunku publicznego umówił ich ze sobą, skoro ona tylko pisze do kogoś SMS-y. Po chwili dziewczyna mówi, że "oni" już tu są. Grupa paparazzi zaczyna robić parze zdjęcia. Johnny nie jest zadowolony.

 

Następnego dnia w szkolnej stołówce Kitty Pryde jest zdenerwowana, że wszyscy uczniowie się na nią patrzą. Postanawia dać im pokaz i fazuje przez podłogę.

 

Przed budynkiem Peter i Mary Jane zastanawiają się, czy nie powinni coś zrobić w związku ze śmiercią Harry’ego, kiedy nagle zauważają Johnny’ego Storma. Parker mówi mu, żeby sobie poszedł, ponieważ inni nie mogą widzieć, że się znają, ponieważ wiadomo już, że Midtown High chodzi Spider-Man, i ktoś mógłby się odgadnąć, że jest nim Peter. Storm pyta się, czy mają plany na weekend, ponieważ chciałby gdzieś pójść razem z nimi, a także zastanawia się, czy Liz Allen jest dzisiaj w szkole. Mary Jane tłumaczy mu, że jej przyjaciółka boi się mutantów i raczej nie będzie chciała z nim rozmawiać. Nagle Johnny zauważa w tłumie uczniów Kitty rozmawiającą z Kennym i woła ją. Ta początkowo myśli, że znów ktoś robi aferę z jej powodu, ale po chwili poznaje Storma i idzie się przywitać. Szybko wyjaśniają sobie, że Johnny przez parę dni chodził do Midtown High, a Pryde po wyrzuceniu jej ze szkoły Xaviera też tu trafiła. Storm przypomina sobie, że Kitty i Peter kiedyś chodzili ze sobą, ale zauważa ponure mini na twarzach ich i Mary Jane, więc szybko zmienia temat, wracając do tego, że cała grupa mogłaby gdzieś razem pójść. Wtedy Kenny mówi Pryde, że ma kolejnego gościa. Ta zauważa lodową platformę zwiastującą przybycie Bobby’ego Drake’a i nie jest z tego powodu zadowolona, podobnie jak Peter. Mary Jane uspokaja go, mówiąc, że nikt na niego nie patrzy. Pryde mówi Icemanowi, że nie chce go tu widzieć. Johnny nie rozumie, o co chodzi, więc para mutantów wtajemnicza go w to, co zaszło między nimi i Rogue. Bobby mówi, że chce, aby Kitty i on pozostali przyjaciółmi, i że mu jej brakuje. Pryde jest nieugięta w swoim postanowieniu zerwania kontaktów. Storm tymczasem zauważa Liz i biegnie do niej. Przeprasza ją za incydent podczas ich poprzedniego spotkania i pyta się, czy nie mogliby spróbować zacząć znajomości jeszcze raz, bez żadnych dziwnych wydarzeń i fantastycznych mocy. Liz nie wie, czy powinna, a Storm z uśmiechem mówi, że będzie błagał, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Kenny tymczasem ze smutkiem przygląda się Kitty I Bobby’emu. Peter i Mary Jane pocieszają go, mówiąc, że ona lubi jego. Ostatecznie Pryde daje się przeprosić po tym, jak skłania Drake’a do przyznania, że zachował się jak palant i ona jest ładniejsza od Rogue. Bobby daje Kitty wiadomość od Logana. Dziewczyna czyta ją i ze łzami w oczach mówi, że to prywatna sprawa. Do towarzystwa wracają Johnny i Liz, którzy proponują wspólne pójście na plażę. Kitty zaprasza również Kenny’ego.

 

Na plaży. Bobby opowiada o swoim śnie, w którym utknął wewnątrz filmu "Billy Madison". Johnny pyta się, czy słyszeli, co się stało z Nickiem Furym. Peter uważa, że nie powinni rozmawiać o takich sprawach w miejscach publicznych. Skoro Kenny rozmawia przez telefon, Drake uważa, że mogą bezpiecznie o tym mówić, i mówi Parkerowi, że powinien się przyznać przed światem, że jest Spider-Manem. Peter nie uważa tego za dobry pomysł, a Johnny mówi, że opaska na oku Fury’ego zawsze sprawiała, że się czuł się nieswojo, ponieważ nie wiadomo było, czy za nią nie siedzi coś jak Quato z "Pamięci Absolutnej". Bobby uważa, że Fury to zły człowiek, ale Peter nie do końca się z nim zgadza. Mary Jane, Liz i Kitty zapraszają czterech chłopców do wody.

 

Wieczorem, siódemka młodych ludzi siedzi przy ognisku. Mary Jane mówi Peterowi, że właśnie są na prawie romantycznym wieczorze. Peter przyznaje, że zasłużyli na niego, i całuje dziewczynę. Nagle Liz zaczyna krzyczeć, a jej włosy zaczynają się palić. Johnny woła, że to nie jego wina. Po chwili Allen staje cała w płomieniach…

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #118 Ultimate Spider-Man #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.