Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Human » Ultimate Human #1

Ultimate Human #1

Postacie
Zapowiedź

Zdesperowany, aby pozbyć się swojej mrocznej strony, Bruce Banner błaga Tony'ego Starka o pomoc. Ale podczas eksperymentów coś idzie nie tak i dochodzi do starcia między człowiekiem a potworem.

Cytat

Tony Stark: "We're going to induce environmental stress on you. It should be enough to trigger a Hulk episode without serious trauma..."
Bruce Banner: "In the hope that it'll be easier for me to change back?"
Tony Stark: "I was going to say, without having to wait around forever. But okay. All right, ladies and gentlemen. Let's take Dr. Banner to Venus."
Bruce Banner: "What? What? Venus? Tony! You said without serious trauma!"

Streszczenie

Siedziba Stark International na Manhattanie. Do biura Tony’ego Starka wchodzi doktor Bruce Banner. Gospodarz zachęca go do szybkiego przedstawienia sprawy, ponieważ, jak uważa, jego harmonogram picia na dzisiejszy dzień już jest opóźniony. Bruce przedstawia różnice między nimi. On to człowiek chorowity, nie kochany przez rodziców, a Tony to dziecko milionera i wynalazców. Bannerowi nie udało się odtworzyć serum super-żołnierza i musi żyć w ciągłym strachu przed przemianą w Hulka. Stark wynalazł zbroję Iron Mana, potrafi korzystać z nano-technologii i ratuje ludzi jako super-bohater. Bruce według prawa został stracony i oficjalnie nie żyje, a Tony jest sponsorem Ultimates. Stark pyta się, dlaczego Banner właściwie do niego przyszedł, na co ten odpowiada, że chce, aby go uratował – skoro za pomocą nano-procesorów w swoim ciele Stark jest w stanie kontrolować zbroję Iron Mana, to możliwa jest kontrola w podobny sposób hulkowych komórek w organizmie Bannera. Tony zawiadamia Pepper Potts, że ma przygotować dla niego i Bruce’a transport do jego placówki w Nowym Meksyku zwanej Ironworks.

 

W nieużywanym schronie w południowej Anglii James Larner mówi Peterowi Wisdomowi, którego nazywa się Leaderem, że Stark i Banner są w drodze do Ironworks. Szef cieszy się i każe rozpocząć operację Gamma. Larner powiadamia dowódców oddziałów, aby spotkali się w sali narad. Zwraca się do Wisdoma i pyta się, czy jest podekscytowany, że w końcu zaczynają działać. Leader mówi, że przestał odczuwać podniecenie po tym, jak został wyrzucony z MI6, Brytyjski Projekt Super-ludzi został powierzony Jamesowi Braddockowi, a on sam wypróbował na sobie serum wzmacniające i został nazwany potworem. Dodaje, że teraz wie tyle rzeczy i spodziewał się, że w końcu Banner uda się po pomoc do Starka i obaj polecą do Ironworks, którego systemy obronne są przeceniane. Mówi, że jeżeli Larner chce czuć się tak, jak Wisdom, to po zakończeniu operacji Gamma i zdobyciu próbek krwi obu Amerykanów, będzie w stanie to zrobić. Wkrótce kilka helikopterów startuje w drogę.

 

Na pokładzie samolotu Starka Tony i Bruce oglądają wyniki badań DNA tego drugiego. Banner mówi, że jego geny przechodzą ciągłą zmianę i przez większość czasu, nawet kiedy nie jest Hulkiem, różnią się od DNA zwykłego człowieka. Wylądowawszy w Ironworks, Stark każe przygotować komorę stresową. Mówi Bruce’owi, że ze wszystkich jego placówek, ta się najbardziej nadaje do ich celów, ponieważ znajduje się daleko od osad ludzkich.

 

Tony stwierdza, że eksperyment musi przynieść im odpowiedź na pytanie, co właściwie się dzieje w ciele Bruce’a, kiedy przechodzi on transformację. Patrząc na DNA Bannera, mówi, że wyglądają one, jakby w jego ciele znajdowała się druga osoba. Uważa, że to ma sens, ponieważ ostatnim razem, kiedy Bruce zmienił się w Hulka, nie musiał zażywać serum super-żołnierza i wydawał się posiadać większą kontrolę nad swoimi działaniami. Banner mówi, że ostatnio wciąż potrzebuje traumy, aby się przemienić, ale przychodzi mu to łatwiej. Natomiast coraz trudniej jest mu wrócić do normalnej postaci, ponieważ serum obecne w jego organizmie dąży do tego, aby, podobnie jak w przypadku Steve’a Rogersa, przemiana była trwała i uczy jego ciało, że powinno cały czas być Hulkiem. Bruce narzeka, że chciał być super-człowiekiem, chciał być większy i silniejszy, ale przede wszystkim mądrzejszy, tak jak Kapitan Ameryka stał się taktycznym geniuszem. Uważa, że niewiele mu daje to, że może się stać osiem razy większy od Rogersa, skoro jest wtedy głupi jak but.

 

Helikoptery z oddziałami Leadera docierają do bazy na Islandii, której używali Niemcy podczas drugiej wojny światowej i przesiadają się do samolotu, który dostarczy ich do Ironworks w ciągu ośmiu godzin.

 

Stark umieszcza Bannera w tzw. Komorze Planetarnej i mówi mu, że testował w niej wytrzymałość zbroi na ciśnienie, ponieważ chce, aby kiedyś można w niej było latać w przestrzeni kosmicznej. Wyjaśnia, że zainicjują transformację Bruce’a w Hulka, wywierając na niego ciśnienie, więc trauma nie będzie potrzebna. Ten się pyta, czy w ten sposób łatwiej mu będzie wrócić do normalnej postaci, ale Tony mówi, że generalnie chodzi mu o to, aby przemiana nastąpiła szybko. Każe naukowcom zasymulować warunki panujące na Wenus. Banner protestuje, ale jest za późno, ponieważ eksperyment zostaje rozpoczęty i Bruce zaczyna się zmieniać. Tony komentuje, że to łatwiejsze niż zrzucenie Bannera z helikoptera i zaleca obserwować dokładnie wszystkie pomiary, ponieważ nie chciałby tego powtarzać. Naukowcy mówią, że Bruce wytwarza nowe komórki, mięśnie, a nawet zupełnie nowe organy wewnętrzne z nieprawdopodobną szybkością. Hulk zaczyna uderzać w pancerne szkło komory, więc Tony proponuje przywrócenie warunków Wenus, aby ten zaczął się uspokajać. To nie pomaga, ponieważ stwór wytwarza sobie twardszy szkielet i nowe mięśnie, dostosowując się do środowiska. W momencie, w którym Stark każe wezwać ochronę, Hulk wydostaje się z komory. Krzyczy do Tony’ego, że Banner udał się do niego po pomoc, a ten zamknął go i chciał zgnieść, więc teraz Hulk się zrewanżuje. Oddział strażników strzela w niego antidotum. Stwór osłania się kawałem podłogi, którym następnie rzuca w napastników, ale cztery strzykawki sięgają celu. Tony mówi, że zmieni go w Bannera w ciągu pół minuty i każe pozostałym się nie martwić, ponieważ Hulk nie zabije ich w tym czasie. Nagle jeden z naukowców stwierdza, że organizm stwora uodparnia się na antidotum i odrzuca je, a sam Hulk robi się silniejszy i wścieklejszy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Human #1 Ultimate Human #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.