Avalon » Serie komiksowe » Banner » Banner #3

Banner #3

Banner #3

Part 3 of 4

Postacie
Cytat

Hulk: "BANNER!"

Streszczenie

Doktor Leonard Samson wpatruje się w słońce, zachodzące nad pustynią. Przerywa mu żołnierz informujący o wizycie generała Rossa, który jest jeszcze bardziej wściekły niż zwykle. Samson wchodzi do namiotu dowodzenia. Generał otrzymuje właśnie sprawozdanie z rozpoznania miejsce tragedii przez krótkofalówkę. Trzy jednostki odwróciły się ogonem, chcąc uciec, lecz "Cel" dopadł je po kolei i porozrywał na strzępy. Nikt nie przeżył. Leonard oznajmia, że dopiero rozpoczął swoją grę i względnie wszystko jest pod kontrolą. Opinia publiczna powinna pomyśleć, że miał miejsce wyjątkowo tragiczny wypadek na poligonie wojskowym, a nie sprawka jednej osoby.

Gdzieś indziej. Światło przy całodobowej stacji benzynowej wabi Bruce'a Bannera. Ciągnie za klamkę. Zamknięte, choć przez okno widzi dwójkę ludzi wewnątrz. Puka do drzwi. Jeden z mężczyzn otwiera. Sklep jest zamknięty. Banner nie wygląda zbyt dobrze. Prosi o trochę wody. Był na pustyni i to znowu się stało... choć nie może sobie przypomnieć co. Rozmówca prosi kumpla, by podał butelkę wody. Ten odrywa się od mierzenia z pistoletu w głowę sprzedawcy i podaje butelkę. Bruce jest bardzo wdzięczny, ale nie ma pieniędzy. Mężczyzna nie pytał czy ma. Prosi, by odszedł. Banner zaczyna odkręcać butelkę wody, lecz nagle rzuca się na niego pies, szarpiąc kłami za ubranie i przewracając. Butelka rozbija się o ziemię. Bruce prawie wybucha, lecz ku swojemu zaskoczeniu udaje mu się powstrzymać. Pies odchodzi i zaczyna chłeptać wodę. Z dala dobiega jęk policyjnej syreny, zbliżającej się coraz bardziej. Radiowozy zatrzymują się, funkcjonariusze wyskakują z nich, celują z pistoletów i rozkazują, by się nie ruszał.  Banner posłusznie wykonuje polecenia. Chce położyć się na ziemię. Nagle czuje przeszywający ból w stopie. Dostrzega skorpiona, z żądłem zanurzonym w jego ciele. Bruce ku rozpaczy, traci nad sobą panowanie...

Doktor Samson dowiaduje się o sporym niezadowoleniu jakie wywołały jego nieudolne próby schwytania Bruce'a Bannera. Czas gra zdecydowanie na jego niekorzyść. Leonard wie co obiecywał i jest przekonany, że uda mu się tego dokonać. Do namiotu wchodzi żołnierz, przekazując najświeższy raport. Hulk wrócił do akcji.

Hulk dewastuje stację benzynową, dostaje się do pojemników z wodą i rozrywa je na strzępy, gasząc pragnienie.

Później. Doktor Samson przechodzi przez policyjną barykadę i wchodzi do zniszczonej stacji. Chce wiedzieć co tak zdenerwowało Zielonego. Ten odpowiada, że Banner i koniecznie chce wiedzieć gdzie może go znaleźć. Leonard mówi, że jest blisko, lecz wyjdzie dopiero gdy Hulk się uspokoi. Odpowiedź Goliata jest dość jednoznaczna - chwyta irytującego człowieka za rękę i nogę, po czym wyrzuca go przez ścianę. Odwraca się i zaczyna kontynuować poszukiwania Bannera, przy pomocy zaciśniętych pięści walących w gruzy. Samson dotyka go w ramię i - gdy ten już się odwrócił - umieszcza na jego twarzy cios z lewej i z prawe, po czym prosi o odpowiedź. Argumentacja Hulka przebija go przez dach, wyrzuca na kilkanaście metrów w powietrze. W chwilę po lądowaniu dopada doktora po raz kolejny, kontynuując obijanie. Samson, ze zniekształconą twarzą, wyłapuje jeden z ciosów. Stwierdza, że kłamał i Banner poszedł w kierunku, który wskazuje palcem. Hulk wbija w jego twarz obie pięści, po czym wyskakuje w mrok z imieniem swego największego wroga na ustach.

Autor: Spence

Galeria numeru

Banner #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.