Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #118

Thunderbolts #118

Thunderbolts #118

"Caged Angels" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Czy super-psychiatra, doktor Leonard Samson, jest w stanie wyciągnąć Penance'a znad krawędzi? I kto może nienawidzić zielonowłosego bardziej niż jego obecny pacjent?

Cytat

Strażnik: "Can you give us a hand?"
Venom: "Hand. Heh. Or an arm, right?"
Strażnik: "Venom? Are you okay, man?"
Venom: "Heh. Yeah. Sure. I'm fine. I just need a hand. Or an arm."

Streszczenie

Gabinet Osborna. Norman znajduje w szufladzie biurka maskę Green Goblina i przerażony spada z krzesła z krzykiem. Panna Thompson wbiega do pokoju i widząc, że coś jest nie tak, zagląda do szuflady, ale nic tam nie znajduje. Pyta się Osborna, czy chce, aby lekarz przepisał mu mocniejsze leki. Ten mówi, że to dobry pomysł. Po wyjściu asystentki Norman zagląda do szuflady i okazuje się, że maska wciąż tam leży. Łapie się za głowę i odpowiada głosowi w jego głowie, że go słyszy.

 

Szatnia. Mac Gargan chowa symbionta w swoim ciele i zaczyna się ubierać, ale nagle obcy wyrywa się przez jego klatkę piersiową i mówi do niego, że jest słabym człowieczkiem, który wciąż jedynie narzeka, że mu jest zimno i cos go boli. Twierdzi, że na niego nie zasługuje i jest zdziwiony, że Gargan nie chce, aby się go bano. Przecież kiedyś był Scorpionem, a teraz nagle zmienił się w babę po tym, jak zjadł innemu człowiekowi rękę. Symbiont mówi, że jest głodny i nie może czekać, aż Mac się weźmie w garść, więc ma zamiar przejąć nad nim kontrolę. Daje my wybór: albo zaraz zaspokoją głód obcego, albo on zacznie pożerać Gargana od środka.

 

W różnych częściach kraju pojawiają się plakaty nawołujące do walki z Thunderboltami.

 

Hangar w Górze Thunderboltów. Dwoje strażników rozmawiają ze sobą na temat Swordsmana. Kobieta mówi, że rozmawiała dzisiaj z nim i Andreas, słysząc, ile zarabia, zasmucił się i stwierdził, że powinni dostawać więcej oraz że to niesprawiedliwe. Strażniczka dodaje, że cały dzień zastanawiała się, co Strucker miał na myśli. Nagle potężna eksplozja niszczy pojazd Thunderboltów, Zeusa. Do pomieszczenia wpadają Songbird i Radioactive Man. Chen mówi, że to nie był wypadek przy tankowaniu samolotu. Melissa za pomocą fal dźwiękowych ogranicza ogień, a następnie naciskając na niego, gasi pożar. Chińczyk jest pod wrażeniem i mówi jej, że z takimi umiejętnościami mogłaby należeć do Avengers. Songbird nakazuje sprowadzić służby medyczne i znaleźć Osborna.

 

Panna Thompson puka do łazienki i mówi dyrektorowi o tym, co się stało w hangarze. Norman, siedzący na toalecie w masce Green Goblina, mówi, że zaraz wyjdzie.

 

Gdzie indziej, Leonard Samson przekazuje Robbiemu, że z powodu zniszczenia Zeusa, nie mogą nigdzie lecieć, proponuje więc, żeby pooglądali sport w telewizji. Mówi, że jego ulubioną dyscypliną jest rugby. Zapytany, tłumaczy Baldwinowi na czym ona polega. Przeszukując kanały w poszukiwaniu transmisji, Samson pyta się chłopaka, dlaczego zgodził się na wystąpienie z New Warriors w reality show. Ten odpowiada, że myślał, że to będzie dobra zabawa, a potem przyznaje się, że chciał, aby ludzie zobaczyli go jako bohatera. Leonard mówi, że kiedyś zastanawiał się, dlaczego super-herosi noszą kolorowe kostiumy. Doszedł do wniosku, że chodzi o to, aby zostali zauważeni i zwracano na nich uwagę. W ten sposób wszyscy wiedzą, że kiedy się oni pojawiają, to są właśnie bohaterowie.

 

Moonstone zostaje wezwana do biura Normana. Dyrektor mówi jej wysadzeniu Zeusa i dodaje, że Venom i Swordsman nie odpowiadają na wezwania. Karla szybko wykonuje telefon z prośbą o lokalizacje dwóch Thunderboltów i dostaje wiadomość, że Gargan jest w szatni i najwyraźniej rozmawia ze sobą, a Struckera nikt nie widział. Osborn wysyła oddział strażników do kwatery Swordsmana.

 

Venom wynurza się na korytarz, gdzie natyka się na dwóch strażników. Ci powiadamiają go o sytuacji i zachęcają do pomocy. Zanim mężczyźni orientują się, że ze stworem coś jest nie tak, Venom rozszarpuje ich na kawałki i pożera ich resztki. Zakończywszy się posilać mówi, że teraz on rządzi Górą Thunderboltów, a inni będą mogli się z niej wydostać dopiero wtedy, kiedy on pozwoli im umrzeć.

 

Kwatera Swordsmana. Strażnik mówi, że pomieszczenia Andreasa i prowadzące do niej korytarze zostały zabezpieczone. Strucker, rozpoczynając golenie głowy, każe nazywać się baronem, ponieważ oddziedziczył ten tytuł po ojcu. Przejmuje po nim również jego rolę, bo tego sobie życzył. Mówi, że Wolfgang był silnym człowiekiem i swojemu oddziałowi strażników płaci wystarczająco dużo, aby również nie okazywali słabości. Dostaje relację, że po wysadzeniu Zeusa Góra Thunderboltów została odcięta od reszty świata, ale Songbird i Radioactive zajęli się pożarem. Swordsman mówi, że Chen da się przeciągnąć na jego stronę, ale Melissą będzie się musiał zając. Strażnik mówi, że ci, którzy wciąż są wierni Normanowi, zbliżają się do kwatery barona, ale coś ich powstrzymuje. Andreas odpowiada, że kiedy nadejdą, jego ludzie mają nie mieć dla nich litości. Wtedy pokaże Osbornowi, że to poważna sprawa i będzie musiał przywrócić do życia jego siostrę. W przeciwnym razie wszyscy w Górze Thunderboltów zginą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #118 Thunderbolts #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.