Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #115

Ultimate Spider-Man #115

Ultimate Spider-Man #115

"Death Of A Goblin" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn - Green Goblin - po ucieczce z Triskelionu zmierza w kierunku Wieży Trumpa, a za nim podąża, zdecydowany powstrzymać złoczyńcę, oddział federalnych agentów. Ich dowódcą jest Spider-Man: Agent S.H.I.E.L.D. Chcesz wiedzieć, jak to się stało i co to oznacza? Przeczytaj ten numer.

Cytat

Carol Danvers: "(...)But it's a game that has to be played."
Peter Parker: "Is it Hungry Hungry Hippos?"
Carol Danvers: "What?"
Peter Parker: ""Hungry Hungry Hippos." Four plastic hippos all trying to gobble up this little white ball. Because I kinda feel like the little white ball."

Streszczenie

Kitty wraz z Kennym uczy się trygonometrii, siedząc przed ekranem telewizora. Ich rozmowę na temat różnic między zwykłą szkoła a instytutem Xaviera przerywa specjalne wydanie wiadomości, w którym pokazywane są zdjęcia z zatrzymania Spider-Mana przez żołnierzy SHIELD. Dziewczyna jest wstrzaśnięta i stwierdza, że musi się tym zająć, w związku z czym wyprasza kolegę i zastanawia się, co robić.

Triskelion. Peter siedzi w celi, przed którą stoi Carol Danvers w asyście dwóch żołnierzy. Chłopak żąda widzenia z Nickiem Furym, ale Danvers oznajmia, że w tej chwili jest on nieosiągalny. Kobieta stwierdza, że chwilowo to ona jest nowym Nickiem Furym. Parker prosi ją, aby przestała bawić się jego wyrzutnią sieci, gdyż materiał do jej produkcji jest dość kosztowny. Carol mówi, że nie może wypuścić Petera, gdyż cała akcja jest pewnego rodzaju "grą", w którą muszą zagrać. Chłopak robi sobie żarty z tej wypowiedzi [patrz cytat numeru - Foxdie].

W mieszkaniu na Manhattanie Norman Osborn ogląda nagranie z zatrzymania Spider-Mana, które niezmiernie go cieszy. Prawnik Osborna próbuje przemówić mu do rozsądku i radzi, aby oddał się w ręce władz. Norman twierdzi, że nic mu nie grozi, zwłaszcza że nie postawiono mu do tej pory żadnych zarzutów i nielegalnie zatrzymano. Uważa, że oddaje przysługę ludziom z FBI i Białego Domu, którzy nie przepadają za Furym, a on dał im dobry pretekst, aby sie go pozbyć. Zwraca się też do prawnika, aby oddał mu pieniądze, które dla niego przetrzymywał. Ten mówi, że chociaż był do tej pory lojalny, nie zamierza mu teraz pomóc. Osborn rozumie, że mężczyzna ukradł jego pieniądze, co wprowadza go we wściekłość. Jego oczy zaczynają emanować energią.

Triskelion. Carol pyta Parkera, jaki był jego układ z Furym. Ten oznajmia, że to dość skomplikowane, ale póki co mógł chodzić do szkoły i prowadzić swoje życie, a później może mógłby dołączyć do Ultimates, chociaż na razie chce tylko dożyć wieku dojrzałego. Carol, czytając jego życiorys, w którym mowa o klonach, stwierdza, że to musi być dość dziwne. Mówi Peterowi, że znajduje się w Triskelionie, w Nowym Jorku, gdzie jest bezpieczny. Zastanwia się, co zrobić z Peterem po tym, jak już złapią Osborna. Chłopak proponuje, aby Carol wypusciła go i dała mu spokój, a jeśli trafi on na jakiegoś Goblina, to da jej znać. Kobieta pyta się, jaki jest jego układ z Osbornem. Petera denerwuje to pytanie i zaczyna krzyczeć, że jedyny układ, jaki istnieje, to taki, iż Norman Osborn jest szalony. Jest wariatem, który ma obsesję na jego punkcie, czasami skupia się też na swoim synu Harrym, Nicku Furym, a nawet prezydencie USA. Carol wypytuje go dalej na temat powiązań z Harrym i co robił tej nocy w apartamencie Osborna. Rozmowę przerywa dzwoniąca komórka kobiety. Agent Woo melduje o pożarze apartamentu należącego do Josepha Sinnotta, prawnika Osborna. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Norman przeprowadził atak. Posiłki są już w drodze. Carol kończy rozmowę i stanowczo zwraca się do Spider-Mana, gdy nagle przelatuje przez nią Shadowcat, zabierając maskę Petera i wyrzutnie pajęczyn. Strzały żołnierzy przelatują przez nią bez trudu. Dziewczyna przytula Petera i oboje znikają w podłodze.

Udaje im się wydostać na przystań, gdzie czeka już na nich cała armia żołnierzy i Carol Danvers. Kobieta wyjaśnia, że trzymała Petera tylko jako przynętę na Osborna, gdyż nie do końca wiedziała, jak go złapać. Dodaje, że to jej pierwszy dzień w pracy. W międzyczasie jeden z agentów potwierdza znalezienie Green Goblina w Trump Tower. Danvers wysyła tam odpowiednie jednostki, po czym wręcza broń neutralizująca dla Spidera i Shadowcat, oznajmiając, że teraz są częścią zespołu uderzeniowego.

Norman znajduje się w apartamencie swojego byłego księgowego i żąda pieniędzy, które ukradł wraz z jego prawnikiem. Mężczyzna nie przyznaje się do kradzieży i prosi o litość. Osborn grozi, że skrzywdzi jego żonę i córkę, po czym zmienia się w Green Goblina. W tym momencie pomieszczenie zalewa grad pocisków, które trafiają w Osborna. Spider-Man rzuca się na przeciwnika, a Shadowcat zabiera księgowego i jego rodzinę w bezpieczne miejsce. Goblin podnosi się, chociaż pociski paraliżujące powinny go obezwładnić. Stwór ze wściekłością rzuca się na Spidera. Ten żartuje i unika ataku, po czym zakleja twarz przeciwnika pajęczyną. Żołnierze S.H.I.E.L.D. przegrupowują się, ustawiając na pozycjach do oddania strzału. Gdy Osborn zrywa pajęczyne, Peter rzuca się do ataku. Odskakuje i ponownie próbuje zakleić mu twarz, gdy kończy mu się pajęczyna. Ponownie okłada go pięściami, a gdy próbuje zrobić unik, Goblin łapie go za nogę i wyrzuca przez okno. W tym momencie żołnierze wraz z Kitty ostrzeliwują potwora, który również wypada przez okno. Obaj, Green Goblin i Spider-Man, spadają.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #115 Ultimate Spider-Man #115 Ultimate Spider-Man #115

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.