Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #5

Iron Man vol. 4 #5

Iron Man vol. 4 #5

"Extremis" - part 5

Postacie
Cytat

Maya: "Tony? Don't try to move."
Tony: "I am so sick of people saying that to me"

Streszczenie

Kilka lat temu. Leżący na łóżku, z wielkim opatrunkiem na klatce Tony krzyczy. Siedzący obok mężczyzna każe mu się uspokoić jeżeli nie chce zostać zabitym przez odłamek znajdujący się obok serca. Japończyk zostaję zidentyfikowany jako Ho Yinsen - medyk jutra. Znajdują się w obozie terrorystów, a ich zadaniem jest budowa broni, która zostanie wykorzystana przeciwko Amerykanom. Stark ma jednak inne plany: Ho mówił na konferencji, na której się poznali o magnetycznym usuwaniu odłamków z ran. Teraz musi tylko nie dać mu umrzeć póki nie wyciągnie ich z tego bagna.

Teraźniejszość. Maya obserwuje kokon, który pokrył ciało Tonego. Zdjęcie rentgenowskie pokazuje nowe kości dłoni, którą zgniótł Mallen.

Kiedyś. Yinsen pomaga założyć Starkowi kawałek zbroi. Ten narzeka na jej ciężar, który nie pozwala mu ustać na nogach i po chwili włącza zasilanie. Dostaję zastrzyk, który ma pomóc mu przeżyć. Po kilku minutach wita się z terrorystami jako Iron Man. Ubrany jest w kompletny, kuloodporny strój. Kolejne grupy mężczyzn są szatkowane i palone przez broń w jaką zaopatrzył pancerz.

Dziś. Kokon rozsypuje się na kawałki ukazując zdrowego milionera. Zaskoczona Maya oznajmia, że to za szybko więc Tony informuje ją, że podczas jej nieobecności pozbył się zabezpieczeń spowalniających proces. Zadowolony z siebie rozpoczyna pokaz nowych umiejętności. Na komendę jego ciało pokrywa się złotym materiałem, który formuje się w kostium noszony pod zbroją. Części kostiumu są teraz przetrzymywane w kościach Starka, a on sam połączony jest z jego mózgiem, co daje mu kontrolę nad zbroją tak jakby była kolejną kończyną. Kontynuując otwiera myślą elektroniczny zamek w walizce, dzwoni na telefon komórkowy nie ruszając ustami i zakłada lewitującą w powietrzu zbroję. Hansen chcę przeprowadzić parę testów, ale Iron Man wychodzi tłumacząc, że musi powstrzymać Mallena.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2017 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.